Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-11-30 , ebos/heise online
Federacja Niemieckich Organizacji Konsumenckich (VZBV) zamierza pozwać sieć społecznościową Facebook, aby zmusić jej operatora do ostrożniejszego obchodzenia się z prywatnymi informacjami użytkowników. Organizacja uważa, że naruszane są prawa ochrony danych osobowych i prawa konsumentów i dlatego wniesiono pozew – ogłosiła w poniedziałek (29 listopada) federacja VZBV. Facebook do tej pory ignorował upomnienia VZBV.

Organizacje konsumenckie piętnują w szczególności funkcję odnajdywania przyjaciół na Facebooku, w której internauci za pomocą adresów e-mailowych szukają znajomych. Jeśli ci nie są jeszcze członkami Facebooka, ich adresy są używane do rozsyłania zaproszeń. Odbywa się to jednak bez deklaracji o zgodzie lub jej braku ze strony zapraszanego – stwierdza VZBV.

Platforma internetowa nie reagowała na wezwania do poprawienia tej funkcji. "Dlatego też czujemy się zobowiązani do wymuszenia przestrzegania standardów konsumenckich i standardów ochrony danych osobowych na drodze sądowej" – oświadczył prezes VZBV Gerd Billen. Facebook nie przedstawił stanowiska w tej sprawie, ponieważ firma nie zna jeszcze treści pozwu. Jednocześnie rzeczniczka Facebooka informuje o rozmowach prowadzonych z niemieckim inspektorem ochrony danych.
Źródło :
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572