Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-12-06 , ebos/kgp
Kobiety poznawał poprzez portale społecznościowe. Mówił im, że potrzebuje pieniędzy na działalność gospodarczą lub operację ojca w szwajcarskiej klinice. Nakłaniał je do zaciągania kredytów oraz zakupu telefonów komórkowych. Jak ustalili policjanci, za zdobyte w ten sposób pieniądze wynajmował luksusowe auta i mieszkania. Prowadził wystawny tryb życia.


Wpadł w ręce kryminalnych z komendy stołecznej Policji późnym wieczorem na Woli. Od wielu lat jest doskonale znany Policji z oszustw i kradzieży.

Na ślad 21-letniego Konrada K. wpadli policjanci wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji. Ustalili, że najprawdopodobniej może on przebywać w jednym z mieszkań na Woli. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna od pewnego czasu wynajmuje tam lokal. Przygotowali więc zasadzkę i z postanowieniem o zatrzymaniu - wydanym przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Śródmieście Północ - udali się pod ustalony adres.

Przed 22.00 dostrzegli poszukiwanego wchodzącego do budynku razem z jego 25-letnią dziewczyną. Oboje zostali przewiezieni do jednostki Policji i przesłuchani. Młody człowiek jest doskonale znany Policji. W przeszłości wielokrotnie karany był za oszustwa i kradzieże.

Z materiałów zebranych w sprawie wynika, że 21-latek od 2 lat wyszukiwał swoje ofiary za pośrednictwem portali internetowych. Zazwyczaj przedstawiał się jako Konrad. Wzbudzał zaufanie. Obiecywał stały związek. Zapominał jednak wspomnieć, że ma żonę i dwójkę dzieci. Często twierdził, że gotówka jest mu potrzebna na prowadzenie własnej działalności. Innym razem mówił, że potrzebuje ich na leczenie chorego ojca za granicą. W rzeczywistości zdobyte pieniądze przeznaczał na wynajem luksusowych aut i mieszkań na terenie kraju. Część z nich wykorzystywał na wystawny tryb życia i spłatę wcześniejszych zaległości.

Mężczyźnie przedstawiono już 4 zarzuty oszustwa, a sąd na wniosek prokuratury aresztował go na 3 miesiące. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci podejrzewają, że oszukanych przez Konrada K. kobiet może być znacznie więcej, dlatego też zwracają się do wszystkich poszkodowanych o zgłaszanie się do wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji, tel. 22-603-77-20.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574