Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-12-08 , ebos/kgp
Na co dzień zatrzymują niebezpiecznych przestępców, ale ostatnio przypadła im w udziale inna rola. Trzeba przyznać, że antyterroryści i tym razem pokazali, co potrafią. Najpierw zatrzymali fałszywego Mikołaja, później nie ugięli się pod gradem pytań małych pacjentów oddziału kardiologii Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu.

Pacjenci Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu nie spodziewali się tak wielu atrakcji. Najpierw korytarzami 6 piętra, na którym znajduje się oddział kardiologii, przemknął Mikołaj, poszukując Rudolfa, który jak zwykle gdzieś się zapodział. W poszukiwaniu niesfornego renifera odwiedził wszystkie szpitalne sale. Swoim zwyczajem obdarował pacjentów prezentami. Podczas tej wyjątkowej wizyty towarzyszyły mu postaci z Gwiezdnych Wojen oraz Agnieszka Kunikowska, która prowadzi audycje Radio Dzieciom w Programie 1 Polskiego Radia i Jarosław Boberek aktor filmowy i teatralny. A wszystko to za sprawą Programu 1 Polskiego Radia, który na żywo prowadził specjalną mikołajkową audycję z Centrum Zdrowia Dziecka.

Pacjenci, rodzice a nawet personel szpitala – wszyscy byli zachwyceni tą niespodziewaną wizytą. Każdy chciał zrobić sobie zdjęcie z którąś z postaci z Gwiezdnych Wojen. W wielu rodzinnych albumach na pewno znajdą się fotografie z Mistrzem Jedi. Największą popularnością cieszył się robot Artuditu – który sam poruszał się po szpitalnych korytarzach, a dodatkowo ciekawość najmłodszych wzbudzał swoimi pokrętełkami, guziczkami i migającymi lampkami. Pacjenci mogli również powalczyć laserowymi mieczami i spróbować swoich sił w konkursach wiedzy o Gwiezdnych Wojnach.

Adam i Dominik, którzy właśnie leczą się w Centrum Zdrowia Dziecka, pokusili się nawet o odegranie scenki z jednego z epizodów filmowych, co wyszło bardzo przekonująco według ekspertów grupy kostiumowej S.W.A.T, dzięki której dzieci mogły spotkać się z tymi kultowymi postaciami.

Zabawie w Gwiezdne Wojny i pamiątkowym zdjęciom z Mikołajem pewnie nie byłoby końca, ale okazało się, że Mikołaj jest fałszywy. Wtedy do akcji wkroczyli policyjni antyterroryści zatrzymali i skuli kajdankami „oszusta”. Na szczęście okazało się, że pod czerwonym kostiumem i siwą brodą ukrywa się redaktor Polskiego Radia, który co prawda prawdziwym Mikołajem nie był, ale za to prezenty rozdawał prawdziwe, więc na prośbę dzieci policjanci go uwolnili.

Policyjni antyterroryści stanęli jednak przed jeszcze trudniejszym zadaniem. Musieli zmierzyć się z gradem pytań o swoją pracę, broń i ekwipunek. Wokół słychać było tylko „co to jest, a do czego służy, a czy mogę zobaczyć jak się strzela”. Cierpliwie odpowiadali na pytania i tłumaczyli wszystko, aż rozwiali wszelkie wątpliwości zainteresowanych.

Panowie, ci młodsi ale ojcowie również, chcieli na własnej skórze sprawdzić wagę ekwipunku i dopóki nie przymierzyli kamizelki kuloodpornej nie mogli uwierzyć, że aż tyle waży. Każdy też chciał sprawdzić jak się mierzy z broni maszynowej, czy z pistoletu.

Chore dzieci z oddziału kardiologii w tym samym czasie odwiedził również Robert Korzeniowski, który pokazał filmy i opowiedział o tym, jak zdobywał kolejne medale. Rozmawiał z chorymi maluchami o sporcie i nawet udało mu się wydobyć od Oli - pacjentki Centrum Zdrowia Dziecka - deklarację, że będzie trenowała jazdę konną, bo chciałaby w przyszłości wystąpić na Olimpiadzie.

Od małych pacjentów i ich rodziców policjanci usłyszeli wiele ciepłych słów, które świadczą o tym, że warto czasem zabawić się w Świętego Mikołaja.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574