Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-12-20 , ebos/forum penitencjarne
W dniu wolnym od służby funkcjonariusz z Zakładu Karnego nr 2 we Wrocławiu rozpoznał i doprowadził do zatrzymania i osadzenia skazanego, który nie powrócił z przepustki.

Kapral Artur Luźniak w czasie wolnym od pracy spacerował ulicami Wrocławia, kiedy ku swojemu zdumieniu w jednym z przechodniów rozpoznał skazanego.

Krzysztof B. od listopada 2006 r. we wrocławskiej dwójce odbywał karę pozbawienia wolności, m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Za właściwą postawę i dobre sprawowanie został skierowany do zatrudnienia na terenie jednostki. Pracował w radiowęźle, często korzystał z przepustek. Z ostatniej nie powrócił.

Korzystając z wolności, w grudniu ubiegłego roku prawdopodobnie pomógł w ucieczce Januszowi C., jednemu ze współosadzonych z zakładu karnego nr2 we Wrocławiu.

Skojarzywszy te fakty kpr. Luźniak natychmiast poinformował swoich przełożonych. – Obserwuj go dyskretnie i czekaj na dalsze dyspozycje –usłyszał od por. Bartłomieja Lenartowicza, kierownika działu ochrony. W tym czasie por. Lenartowicz i mł. chor. Wojciech Dziuba, zbrojmistrz udali się w miejsce pobytu osadzonego, wskazane przez kpr. Artura Luźniaka.

Wezwano również policję, która po przybyciu na miejsce nie podjęła jednak dalszych działań. Po konsultacji telefonicznej z dyrekcją zakładu we Wrocławiu funkcjonariusze SW kontynuowali obserwację w rejonie ul. Poświęckiej we Wrocławiu, gdzie wcześniej widziano Krzysztofa B.

Po ok.30 minutach z jednej z bram wyszedł skazany B. Obserwujący go funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg, zajeżdżając mu drogę samochodem. Zdezorientowany osadzony zaczął uciekać, więziennicy podążyli zanim. Uciekinier wpadł do lokalu gastronomicznego, gdzie wtargnął do części kuchennej, prawdopodobnie w poszukiwaniu tylnego wyjścia. Został jednak ujęty, obezwładniony i przetransportowany do Aresztu Śledczego we Wrocławiu.

Funkcjonariusze biorący udział w tym niecodziennym wydarzeniu zostali nagrodzeni przez dyrekcję jednostki.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572