Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2011-01-12 , ebos/kgp
25 kierowców niestosujących się do sygnalizacji świetlnej ukarali w ciągu zaledwie dwóch godzin policjanci z białostockiej drogówki. W grupie nieodpowiedzialnych kierujących znalazł się także kierowca miejskiego autobusu.

Przez dwie godziny w poniedziałek 11 stycznia, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku prowadzili działania "Uwaga czerwone". Na kilku skrzyżowaniach, m.in. ulic Jurowieckiej i Sienkiewicza, Wasilkowskiej i Andersa, Jana Pawła II i Sikorskiego, a także w rejonie Placu Dmowskiego mundurowi sprawdzali stosowanie się kierowców do sygnalizacji świetlnej. Policyjne videorejestratory zamontowane w radiowozach wspierane przez miejski monitoring rejestrowały kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego.

Niestety okazało się, że w tak krótkim czasie urządzenia zarejestrowały 25 wykroczeń związanych z wjeżdżaniem na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Wśród zarejestrowanych przypadków był m.in. autobus komunikacji miejskiej.

Pamiętajmy, że wjechanie na skrzyżowanie na czerwonym świetle niesie za sobą olbrzymie zagrożenie, gdyż w tym czasie mogą tam już być inne pojazdy. Niestety nie wszyscy kierowcy wiedzą, że światło czerwone to nic innego jak sygnał STOP, a zatrzymanie się przed nim jest bezwzględnym obowiązkiem. Taryfikator mandatowy za to wykroczenie przewiduje mandat w wysokości do 500 zł oraz 6 punktów karnych.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574