Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2011-01-12 , ebos/kgp
25 kierowców niestosujących się do sygnalizacji świetlnej ukarali w ciągu zaledwie dwóch godzin policjanci z białostockiej drogówki. W grupie nieodpowiedzialnych kierujących znalazł się także kierowca miejskiego autobusu.

Przez dwie godziny w poniedziałek 11 stycznia, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku prowadzili działania "Uwaga czerwone". Na kilku skrzyżowaniach, m.in. ulic Jurowieckiej i Sienkiewicza, Wasilkowskiej i Andersa, Jana Pawła II i Sikorskiego, a także w rejonie Placu Dmowskiego mundurowi sprawdzali stosowanie się kierowców do sygnalizacji świetlnej. Policyjne videorejestratory zamontowane w radiowozach wspierane przez miejski monitoring rejestrowały kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego.

Niestety okazało się, że w tak krótkim czasie urządzenia zarejestrowały 25 wykroczeń związanych z wjeżdżaniem na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Wśród zarejestrowanych przypadków był m.in. autobus komunikacji miejskiej.

Pamiętajmy, że wjechanie na skrzyżowanie na czerwonym świetle niesie za sobą olbrzymie zagrożenie, gdyż w tym czasie mogą tam już być inne pojazdy. Niestety nie wszyscy kierowcy wiedzą, że światło czerwone to nic innego jak sygnał STOP, a zatrzymanie się przed nim jest bezwzględnym obowiązkiem. Taryfikator mandatowy za to wykroczenie przewiduje mandat w wysokości do 500 zł oraz 6 punktów karnych.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy media, które publikują zdjęcie i nazwisko zbiegłego więźnia naruszają jego dobra osobiste?
Czy publikacja wizerunku zbiegłego więźnia oraz podanie jego imienia i nazwiska — a wszystko to w (...)
Zawód: osadzony
Wychodząc na wolność po odsiedzeniu kolejnego wyroku często mówią, że idą na przerwę w karze. To (...)
1/571