Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2011-01-13 , ebos/kwp bydgoszcz
Wczoraj zatrzymany, a po nocnych przesłuchaniach, z zarzutami gwałtu i zabójstwa 14-letniej dziewczynki Eweliny Skwara, zaginionej na początku grudnia w Kujawsko-Pomorskiem.

Prokuratura przedstawiła te zarzuty 26-letniemu mieszkańcowi Radziejowa. Mężczyzna przyznał się do winy.Policjanci z Bydgoszczy zatrzymali go wczoraj (12.01.2011) dostępne dowody przekonują, że to sprawca zabójstwa 14-letniej Eweliny Skwara. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Wczoraj późnym popołudniem policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy doprowadzili do jednostki mieszkańca powiatu radziejowskiego. Zatrzymanie 26-latka było możliwe po kilkutygodniowej pracy specjalnego zespołu powołanego przez komendanta wojewódzkiego Policji. To ustalenia tych policjantów doprowadziły do wytypowania mężczyzny. Sprawa była bardzo trudna, zwłaszcza że miejsce, gdzie doszło do zaginięcia, jak i odnalezienia zwłok, jest położone na uboczu, a sygnały, które docierały do funkcjonariuszy w związku ze sprawą zaginionej, nie pozwalały na rozwiązanie zagadki.

Materiały zgromadzone przez śledczych świadczą, że zdarzenie drogowe nie było przyczyną śmierci 14-latki. Dostępne dowody przekonują, że mamy do czynienia z zabójstwem. Jeszcze wczoraj w nocy prokurator przedstawił 26-latkowi zarzut zabójstwa.

Przełomem w tej sprawie było zgłoszenie o odnalezieniu we wtorek (4 stycznia) w lesie w gminie Dąbrowa Biskupia zwłok młodej kobiety.

Przypomnijmy, że do zaginięcia 14-latki doszło 8 grudnia 2010 r. Od tego dnia trwały poszukiwania Eweliny, w których uczestniczyli, oprócz policjantów, strażacy, wojsko, strażnicy leśni oraz mieszkańcy wsi, gdzie mieszkała dziewczynka. Do pomocy ściągnięty został także specjalistyczny policyjny śmigłowiec z kamerą termowizyjną. Uruchomiono także specjalną, policyjną infolinię, gdzie można było dzwonić, przekazując informacje, które miały pomóc w odnalezieniu nastolatki. Dzięki zaangażowaniu wszystkich mediów, które nagłośniły sprawę, napłynęło wiele sygnałów (kilkaset). Policjanci skrupulatnie sprawdzali każdy z nich. Kryminalni, na podstawie przekazanych informacji, przeszukali prawie 30 mieszkań, przesłuchali około 200 osób, rozpytano także kilkadziesiąt rodzin.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574