Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2011-01-26 , ebos/kid protect
Jak wynika z analizy eKid przeprowadzonej przez firmę PBI na podstawie badania Megapanel PBI/Gemius, Internet coraz mocniej zaznacza swoją obecność w życiu młodzieży szkolnej. Dorasta młode pokolenie użytkowników, którzy bez Internetu nie wyobrażają sobie życia. Co robią dzieci w Internecie i do czego go wykorzystują?

Z opracowania PBI wynika, że 13 procent polskich internautów to dzieci poniżej 16 roku życia, z czego 4 procent to młodzież gimnazjalna. Wśród najmłodszych internautów (7-12 lat), większość – 58 procent - stanowią chłopcy.

Uzyskane z Megapanelu dane wskazują, że Internet na dobre zagościł w życiu młodych użytkowników. Im starsze dzieci, tym częściej spędzają czas przed ekranem komputera. Na przykład, 2/3 internautów w wieku gimnazjalnym korzysta z Internetu codziennie lub prawie codziennie.

Sieć, dla najmłodszych internautów, to przede wszystkim źródło informacji o kulturze i rozrywce, nowych technologiach, codziennych wydarzeniach. Zarówno dzieci ze szkoły podstawowej, jak i gimnazjaliści sięgają do internetu, by wyszukiwać interesujące ich informacje dotyczące edukacji, czy też swoich zainteresowań.Niemniej ważne są dla dzieci i nastolatków serwisy społecznościowe, na które zagląda ponad 90% badanych. 56% internautów w wieku poniżej 13 lat podtrzymuje kontakty ze znajomymi dzięki Naszej Klasie, a 36% za pośrednictwem Facebooka.

Niestety, młodzi internauci odwiedzają w Sieci również strony o treści dla nich nieodpowiedniej. Kategorią, która zawsze budzi najwięcej emocji jest erotyka. Okazuje się, że co czwarty internauta w wieku do 12 lat zajrzał na przynajmniej jedną witrynę o takim charakterze. W grupie wiekowej 13-15 lat odsetek ten wynosi aż 42 procent.

eKid PBI to opracowanie pokazujące aktywności dzieci w wieku 7-15 lat w Internecie. Dane pochodzą z cyklicznego badania Megapanel PBI/Gemius realizowanego od 2005 roku na zlecenie PBI przez firmę Gemius. Analiza eKid, która powstała we współpracy z Fundacją Kidprotect.pl, będzie publikowana co pół roku.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572