Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2011-02-01 , ebos/kgp
"AlcoBlow" to nowe urządzenie, którym dysponują kujawsko-pomorscy policjanci. Pozwala ono bez używania ustnika skontrolować kierowcę pod względem zawartości alkoholu w organizmie. Nowoczesny alkomat trafił do wszystkich jednostek w województwie.

Kujawsko-pomorscy policjanci wyposażeni zostali w 48 nowych urządzeń „AlcoBlow”. Jest to szybkie i proste w obsłudze, bezkontaktowe (pomiar bez ustnika) urządzenie wskazujące na obecność lub nieobecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomatem AlcoBlow można przeprowadzić ponad 5 000 pomiarów na jednym komplecie baterii, a brak potrzeby używania ustników powoduje, że alkomat jest wyjątkowo ekonomiczny w użyciu.
AlcoBlow posiada dwa tryby pobierania powietrza:
- aktywny - kiedy osoba badana za pomocą odpowiednio silnego wydechu uruchamia układ pobierania powietrza,
- pasywny - uruchamiany przyciskiem PASSIVE - kiedy osoba badana nie może lub nie chce dostarczyć odpowiedniej próbki powietrza. Tryb ten stosuje się również do badania zawartości pojemników jeżeli zachodzi podejrzenie, że w pojemniku znajduje się alkohol.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki. To potoczne określenia na nadajnik PID, należący do system dozoru elektronicznego (SDE). (...)
Wysłanie apelacji przez InPost
Stare i dobre pytanie: czy wysłanie apelacji via InPost jest skuteczne — czyli czy sąd musi (...)
1/573