Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2011-02-01 , ebos/kgp
"AlcoBlow" to nowe urządzenie, którym dysponują kujawsko-pomorscy policjanci. Pozwala ono bez używania ustnika skontrolować kierowcę pod względem zawartości alkoholu w organizmie. Nowoczesny alkomat trafił do wszystkich jednostek w województwie.

Kujawsko-pomorscy policjanci wyposażeni zostali w 48 nowych urządzeń „AlcoBlow”. Jest to szybkie i proste w obsłudze, bezkontaktowe (pomiar bez ustnika) urządzenie wskazujące na obecność lub nieobecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomatem AlcoBlow można przeprowadzić ponad 5 000 pomiarów na jednym komplecie baterii, a brak potrzeby używania ustników powoduje, że alkomat jest wyjątkowo ekonomiczny w użyciu.
AlcoBlow posiada dwa tryby pobierania powietrza:
- aktywny - kiedy osoba badana za pomocą odpowiednio silnego wydechu uruchamia układ pobierania powietrza,
- pasywny - uruchamiany przyciskiem PASSIVE - kiedy osoba badana nie może lub nie chce dostarczyć odpowiedniej próbki powietrza. Tryb ten stosuje się również do badania zawartości pojemników jeżeli zachodzi podejrzenie, że w pojemniku znajduje się alkohol.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Zawód: osadzony
Wychodząc na wolność po odsiedzeniu kolejnego wyroku często mówią, że idą na przerwę w karze. To (...)
Telefon komórkowy. Oglądamy czy przeszukujemy?
Zatrzymanie danych informatycznych oraz przeszukanie urządzenia zawierającego dane lub systemu informatycznego jako czynności procesowe do procedury (...)
1/570