Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2011-02-03 , ebos/heise online
W sporze o niezamierzone podsłuchiwanie prywatnych danych w otwartych sieciach bezprzewodowych przez pojazdy robiące zdjęcia dla usługi Street View koncern Google osiągnął pozasądowe porozumienie z 40 amerykańskimi prokuratorami stanowymi.

Firmie nie grozi już pozew w tej sprawie – ogłosili wspólnie prokurator generalny stanu Connecticut George Jepsen oraz komisarz ds. ochrony konsumentów Jerry Farrel.

Latem 2010 roku prokuratorzy stanowi postanowili zbadać ewentualne naruszenia prawa, do jakich mogło dojść w trakcie zbierania danych dla usługi Street View. Google początkowo odpierał zarzuty dotyczące podsłuchiwania sieci WLAN, ale później musiał przyznać, że przez niedopatrzenie samochody Street View rzeczywiście to robiły.

Ponieważ koncern przyznał się do zbierania danych, prokuratorzy tymczasowo zrezygnowali ze złożenia w sądzie pozwu. Jednak organizacje konsumenckie już krytykują obraną drogę ugody pozasądowej i domagają się śledztwa przeciwko Google'owi prowadzonego przez Kongres USA.

Na skutek pozyskiwania danych z sieci bezprzewodowych firma ściągnęła sobie na głowę kłopoty z organami ochrony danych, prokuratorami i rządami w wielu krajach – m.in. w Austrii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Kanadzie i Korei Południowej. Poza tym usługą Street View zainteresowała się amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC) i Federalna Komisja Handlu (FTC). Ta ostatnia wstrzymała jednak postępowanie przeciwko Google'owi, gdy firma zadeklarowała gotowość do usunięcia informacji zebranych w sieciach WLAN.
Źródło :
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki. To potoczne określenia na nadajnik PID, należący do system dozoru elektronicznego (SDE). (...)
Wysłanie apelacji przez InPost
Stare i dobre pytanie: czy wysłanie apelacji via InPost jest skuteczne — czyli czy sąd musi (...)
1/573