Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2011-02-08 , ebos/heise online
Dziś w Europie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day). Z tej okazji Eurostat opublikował dane, które pochodzą z badań przeprowadzonych – głównie w drugim kwartale 2010 roku – wśród internautów w wieku od 16 do 74 lat z 27 krajów UE.

Prawie co trzeci użytkownik Internetu w Unii Europejskiej w minionym roku musiał się zmagać ze szkodnikami komputerowymi. Jak poinformował w poniedziałek (7 lutego) mający swoją siedzibę w Luksemburgu europejski urząd statystyczny Eurostat, średnio 31 procent ankietowanych użytkowników odpowiedziało, że w 2010 roku w ich komputerze znalazł się malware (trojan, robak itp.).

Jak twierdzi Eurostat, spośród krajów członkowskich UE w największym stopniu problem szkodliwego oprogramowania dotyczył Bułgarii (58 procent), Malty (50 procent) i Słowacji (47 procent). Najmniej problemów z malware'em miały za to Austria (14 procent), Irlandia (15 procent), Finlandia (20 procent). Polska z 30 procentami znalazła się w środku stawki (jeden punkt procentowy poniżej unijnej średniej).

Według Eurostatu średnio 84 procent unijnych internautów korzysta z oprogramowania zabezpieczającego, ale już np. aplikacje chroniące dzieci w dalszym ciągu nie są zbyt popularne. W 2010 roku 14 procent użytkowników, którzy mają dzieci, używało odpowiedniego oprogramowania zabezpieczającego. Najczęściej takie programy są spotykane w Luksemburgu i Słowenii (po 25 procent).

Zestawienie zamyka Bułgaria, gdzie takie programy zainstalował przeciętnie jeden na 50 użytkowników. Niestety, Polacy z wynikiem 5 procent plasują się w dolnej części tabeli.
Źródło :
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Zawód: osadzony
Wychodząc na wolność po odsiedzeniu kolejnego wyroku często mówią, że idą na przerwę w karze. To (...)
Telefon komórkowy. Oglądamy czy przeszukujemy?
Zatrzymanie danych informatycznych oraz przeszukanie urządzenia zawierającego dane lub systemu informatycznego jako czynności procesowe do procedury (...)
1/570