Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2011-02-11 , ebos/kgp
8 komputerów, laptopa, serwer i ponad 100 płyt zabezpieczyli policjanci z pionu do walki z przestępczością gospodarczą. Agencja reklamowa, do której wkroczyli funkcjonariusze, pracowała, korzystając z nielegalnych programów. Wstępne straty oszacowano na 200 tysięcy złotych.

W środę 9 lutego rano, funkcjonariusze wydziałów do walki z przestępczością gospodarczą komendy wojewódzkiej i miejskiej Policji w Białymstoku wkroczyli do jednej z miejskich agencji reklamowych. Policjanci, we współpracy z firmą Microsoft, Adobe, Corel i Autodesk, ustalili, że właśnie tam są używane nielegalne programy, między innymi graficzne, nieposiadające aktualnej licencji, którą należało systematycznie przedłużać. Okazało się, że właściciel agencji nie robił tego od blisko 2 lat. Dodatkowo na komputerach zainstalowane były także nielegalne pakiety biurowe.

Na miejscu mundurowi zabezpieczyli 8 komputerów służących do projektowania grafiki, laptopa, serwer i ponad 100 płyt z oprogramowaniem.

Biegły z zakresu informatyki wstępne straty poniesione przez firmy będące twórcami programów oszacował na 200 tysięcy złotych.

Zabezpieczone komputery trafiły do szczegółowej analizy. Teraz właściciel agencji za nielegalne korzystanie z programów odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za uzyskanie cudzego programu do osiągnięcia korzyści majątkowej grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Białystok Północ.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574