Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2011-02-11 , ebos
Dziś niewiele ponad rok po tragicznej śmierci policjanta Andrzeja Struja, zakończył się proces jego zabójców. Mateusza N., który dźgnął nożem policjanta, został skazany na 25 lat więzienia, a Piotr R., który w tym czasie go przytrzymywał, na 15 lat.

Uzasadniając swój wyrok sąd stwierdził, że Mateusz N. został skazany na 25 lat ponieważ działał z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia. Z kolei Piotr R., który przytrzymywał policjanta, gdy jego kolega zadawał ciosy nożem, działał jedynie z ewentualnym zamiarem pozbawienia życia - uznał sąd.

Prokurator żądała kary 25 lat więzienia dla obydwu oskarżonych.
Na dzisiejszej rozprawie sąd zakończył proces i wysłuchał mów końcowych. Oskarżonym - Mateuszowi N. i Piotrowi R. - nie groziło dożywocie, ponieważ w momencie zdarzenia nie mieli 18 lat.

Obrona chciała uniewinnienia Piotra R.; nie przyznał się on do udziału w zabójstwie. Mateusz N. natomiast na pierwszej rozprawie przyznał się do winy. Mówił jednak, że nie chciał zabić ofiary.

Po wysłuchaniu mów końcowych stron procesu: prokuratora, pełnomocnika oskarżyciela posiłkowego oraz obrony, Sędzia zarządził ok. dwugodzinną przerwę, po której został ogłoszony wyrok.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572