Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2011-02-14 , ebos/ms
21 sal rozpraw, 148 pomieszczeń biurowo-administracyjnych, archiwa, pomieszczenia socjalne, w sumie prawie 7 tysięcy m² - tak wygląda nowy budynek Sądu Okręgowego w Gliwicach z siedzibą w Rybniku.

- Dzięki realizacji tej inwestycji nie tylko zapewniliśmy odpowiednie warunki lokalowe w Ośrodku Zamiejscowym Sądu Okręgowego w Gliwicach z siedzibą w Rybniku, ale także znacznie poprawiły się warunki pracy w rybnickim Sądzie Rejonowym – powiedział Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, który wziął udział w uroczystym otwarciu nowego budynku – Mam nadzieję, że tę pozytywną zmianę odczują nie tylko sędziowie tutaj pracujący, ale i osoby, które przychodzą do tego sądu jako interesanci – dodał.

W nowym, dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, budynku znajdują się także Wydziały Nowej Księgi Wieczystej i Gospodarczy Sądu Rejonowego w Rybniku.

Koszt otwartej dzisiaj inwestycji to ponad 42 miliony zł., z czego ponad 4 miliony to udział Miasta Rybnika.

To nie wszystkie inwestycje realizowane obecnie w okręgu gliwickim. W ostatnich dniach września tego roku zakończy się inwestycja „Budowa Sali rozpraw ds. przestępczości zorganizowanej” dla potrzeb Sądu Okręgowego w Gliwicach. Ponadto, kontynuowana jest także budowa budynku dla Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu. W trakcie przygotowania jest natomiast budowa budynku dla potrzeb Sądu Rejonowego w Rudzie Śląskiej.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572