Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2011-02-14 , ebos/ms
21 sal rozpraw, 148 pomieszczeń biurowo-administracyjnych, archiwa, pomieszczenia socjalne, w sumie prawie 7 tysięcy m² - tak wygląda nowy budynek Sądu Okręgowego w Gliwicach z siedzibą w Rybniku.

- Dzięki realizacji tej inwestycji nie tylko zapewniliśmy odpowiednie warunki lokalowe w Ośrodku Zamiejscowym Sądu Okręgowego w Gliwicach z siedzibą w Rybniku, ale także znacznie poprawiły się warunki pracy w rybnickim Sądzie Rejonowym – powiedział Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, który wziął udział w uroczystym otwarciu nowego budynku – Mam nadzieję, że tę pozytywną zmianę odczują nie tylko sędziowie tutaj pracujący, ale i osoby, które przychodzą do tego sądu jako interesanci – dodał.

W nowym, dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, budynku znajdują się także Wydziały Nowej Księgi Wieczystej i Gospodarczy Sądu Rejonowego w Rybniku.

Koszt otwartej dzisiaj inwestycji to ponad 42 miliony zł., z czego ponad 4 miliony to udział Miasta Rybnika.

To nie wszystkie inwestycje realizowane obecnie w okręgu gliwickim. W ostatnich dniach września tego roku zakończy się inwestycja „Budowa Sali rozpraw ds. przestępczości zorganizowanej” dla potrzeb Sądu Okręgowego w Gliwicach. Ponadto, kontynuowana jest także budowa budynku dla Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu. W trakcie przygotowania jest natomiast budowa budynku dla potrzeb Sądu Rejonowego w Rudzie Śląskiej.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Zawód: osadzony
Wychodząc na wolność po odsiedzeniu kolejnego wyroku często mówią, że idą na przerwę w karze. To (...)
Telefon komórkowy. Oglądamy czy przeszukujemy?
Zatrzymanie danych informatycznych oraz przeszukanie urządzenia zawierającego dane lub systemu informatycznego jako czynności procesowe do procedury (...)
1/570