Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2011-02-14 , ebos/ms
21 sal rozpraw, 148 pomieszczeń biurowo-administracyjnych, archiwa, pomieszczenia socjalne, w sumie prawie 7 tysięcy m² - tak wygląda nowy budynek Sądu Okręgowego w Gliwicach z siedzibą w Rybniku.

- Dzięki realizacji tej inwestycji nie tylko zapewniliśmy odpowiednie warunki lokalowe w Ośrodku Zamiejscowym Sądu Okręgowego w Gliwicach z siedzibą w Rybniku, ale także znacznie poprawiły się warunki pracy w rybnickim Sądzie Rejonowym – powiedział Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, który wziął udział w uroczystym otwarciu nowego budynku – Mam nadzieję, że tę pozytywną zmianę odczują nie tylko sędziowie tutaj pracujący, ale i osoby, które przychodzą do tego sądu jako interesanci – dodał.

W nowym, dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, budynku znajdują się także Wydziały Nowej Księgi Wieczystej i Gospodarczy Sądu Rejonowego w Rybniku.

Koszt otwartej dzisiaj inwestycji to ponad 42 miliony zł., z czego ponad 4 miliony to udział Miasta Rybnika.

To nie wszystkie inwestycje realizowane obecnie w okręgu gliwickim. W ostatnich dniach września tego roku zakończy się inwestycja „Budowa Sali rozpraw ds. przestępczości zorganizowanej” dla potrzeb Sądu Okręgowego w Gliwicach. Ponadto, kontynuowana jest także budowa budynku dla Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu. W trakcie przygotowania jest natomiast budowa budynku dla potrzeb Sądu Rejonowego w Rudzie Śląskiej.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574