Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2011-02-15 , ebos/heiseonline
Dziennik "The Wall Street Journal" informuje, że Microsoft oskarża Matta Miszewskiego – byłego dyrektora, który po zwolnieniu 31 grudnia 2010 roku przeszedł do firmy Salesforce.com – o przekazanie nowemu pracodawcy poufnych dokumentów i ujawnienie tajemnic służbowych.

Chodzi o plany strategiczne dotyczące technologii chmurowych, które po wydrukowaniu liczyłyby mniej więcej 25 tysięcy stron (pliki, które rzekomo przekazał Miszewski, mają objętość około 600 MB).

Salesforce.com jest bezpośrednim konkurentem Micorosoftu w dziedzinie zarządzania relacjami z klientami (CRM) oraz przetwarzania w chmurze. Firma ta już kilkakrotnie wchodziła w konflikt prawny z potentatem software'owym z Redmond. Dzięki poznaniu planów strategicznych wraz ze wszystkimi szczegółami nowy pracodawca Miszewskiego zyskał dużą przewagę w wyścigu z konkurentami – twierdzi Microsoft.

Osiemnastego stycznia szefowie Salesforce'a mianowali Miszewskiego starszym wiceprezesem ds. sektora publicznego. Korporacja z Redmond powołuje się z kolei na klauzulę zapisaną w umowie o pracę byłego dyrektora: zabraniała mu ona podejmowania współpracy u bezpośredniego konkurenta przez rok od momentu zwolnienia.

W wyniku tymczasowego rozporządzenia sądu Miszewskiemu zabroniono przejścia do Salesforce'a; w serwisie WWW firmy nazwiska Miszewskiego faktycznie nie ma na stronie opisującej skład zarządu. Niemniej on sam w profilu w portalu LinkedIn przedstawia się jako "SVP, Global Public Sector at Salesforce.com".
Źródło :
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574