Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2011-02-25 , ebos/heiseonline
Założyciel WikiLeaks Julian Assange może zostać przekazany Szwecji. Tak zadecydował brytyjski sąd w czwartek (24 lutego) w Londynie. Australijczyk, który obecnie przebywa w Wielkiej Brytanii, ma odpowiadać przed szwedzkim wymiarem sprawiedliwości na zarzuty dotyczące przestępstw seksualnych. Wcześniej szwedzka prokuratura wydała międzynarodowy nakaz aresztowania Assange'a i na tej podstawie żąda jego ekstradycji.

Odczytany werdykt sędziego przypuszczalnie nie będzie końcem brytyjskiego postępowania. Oczekuje się, że obrońcy Assange'a zaskarżą wyrok. Mają na to siedem dni. W razie złożenia apelacji sąd będzie musiał w ciągu kolejnych 40 dni podjąć decyzję w sprawie jej przyjęcia. Zatem przynajmniej do czasu wydania tej decyzji Assange będzie mógł pozostać w Wielkiej Brytanii, gdzie od grudnia mieszka pod ścisłym nadzorem w posiadłości jednego z przyjaciół.

Ogłoszenie wyroku poprzedziło trzydniowe przesłuchanie. Szwedzka prokuratura oskarża Assange'a o molestowanie seksualne dwóch kobiet, a w jednym z przypadków o dopuszczenie się gwałtu, w związku z czym żąda jego ekstradycji. Assange stanowczo odpiera zarzuty, broniąc się przed odesłaniem do Szwecji, gdzie spodziewa się nieuczciwego procesu.
Źródło :
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574