Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2011-03-31 , ebos/kgp
Kara nawet do 8 lat więzienia może grozić kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym za oszustwa. Para podejrzewana jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która działając metodą „na wnuczka” mogła oszukać nawet kilkaset osób w całym kraju i wyłudzić około 100 tys. zł. Zatrzymani usłyszeli łącznie ponad 300 zarzutów popełnienia przestępstwa. Sprawa jest rozwojowa.

Dwoje mieszkańców woj. kujawsko – pomorskiego w wieku 31 i 37 lat metodą „na wnuczka” mogło oszukać nawet kilkaset osób. Metoda ich działania była za każdym razem bardzo podobna. Wybierali z książki telefonicznej numer przypadkowej osoby, dzwonili do niej i podając się za członka rodziny prosili o pożyczenie pieniędzy lub doładowanie telefonu. Byli na tyle przekonujący, że niejednokrotnie oszukiwane przez nich osoby przygotowywały się na przyjęcie dawno niewidzianego członka rodziny. Kiedy zjawiała się u nich osoba przysłana przez rzekomego „wnuczka”, poszkodowani wydawali umówioną telefonicznie kwotę. Dopiero po czasie orientowali się, że zostali oszukani.

Policjanci przypuszczają, że proceder ten mógł trwać kilka miesięcy i swoim zasięgiem obejmować teren całego kraju.

Para wpadła w ręce policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Gorzowie Wlkp. Zebrane przez lubuskich policjantów dowody wskazują na to, że zatrzymany 31-letni mieszkaniec woj. kujawsko – pomorskiego stał na czele zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się oszustwami. Mężczyzna usłyszał 200 zarzutów związanych z oszustwami, kobieta ponad 100. Zebrane w tej sprawie materiały wskazują na to, że w przestępczym procederze brały udział jeszcze inne osoby. Sprawa jest rozwojowa. Planowane są dalsze zatrzymania.

Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp.

Decyzją sądu para została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574