Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2011-04-15 , ebos/ms
Na wniosek Ministra Sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego, kapituła tegorocznej edycji konkursu „Prawnik Pro Bono” podjęła decyzję o przyznaniu specjalnej nagrody Joannie Agackiej – Indeckiej, byłej Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, która zginęła 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

- Joanna Agacka-Indecka była osobą wyjątkową. Prawnikiem z krwi i kości. Całym sercem oddanym w pomoc innym ludziom. To ona była jednym z inicjatorów Dni Bezpłatnych Porad Adwokackich – mówi Minister Krzysztof Kwiatkowski. – Dlatego też za swój obowiązek uznałem zgłoszenie postulatu o uczczeniu jej pamięci i zasług w ten symboliczny sposób. Cieszę się, że pozostali członkowie kapituły zgodzili się z moim wnioskiem – dodaje.

Uroczyste przyznanie nagród tegorocznej edycji konkursu odbyło się 14 kwietnia.

Konkurs „Prawnik Pro Bono” ma na celu docenienie i nagrodzenie prawników, którzy poprzez swoją aktywność, zaangażowanie oraz bezinteresowność bezpłatnie pomagają ludziom, organizacjom społecznym i instytucjom.

W skład kapituły tegorocznego konkursu wchodzą:

Prof. Andrzej Rzepliński- Prezes Trybunału Konstytucyjnego
Prof. Roman Hauser - Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego,
Prof. Marek Safjan – b. Prezes Trybunału Konstytucyjnego,
Prof. Andrzej Zoll – b. Rzecznik Praw Obywatelskich,
r. pr. Maciej Bobrowicz - Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych,
mec. Zenon Klatka – b. Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych,
adw. Wojciech Hermeliński – sędzia Trybunału Konstytucyjnego
Krzysztof Kwiatkowski - Minister Sprawiedliwości,
laureaci poprzednich VII edycji tj. Szczepan Styranowski - sędzia w stanie spoczynku, Wiesława Mroczek - sędzia w stanie spoczynku, Bogumił Jopkiewicz - adwokat, Krystyna Domagalska - radca prawny, Maria Sawicka - adwokat, prof. Zbigniew Hołda, Andrzej Kurowski – radca prawny.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Postępowanie w sprawach nieletnich wciąż niezgodne ze standardami
Zasady przedłużania pobytu w schroniskach dla nieletnich wciąż nie zawierają podstawowych gwarancji, które są obecne w (...)
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki. To potoczne określenia na nadajnik PID, należący do system dozoru elektronicznego (SDE). (...)
1/574