Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2011-04-20 , ebos/kgp
Nawet 10 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym za wprowadzanie w obieg fałszywych banknotów. Za kupiony przez siebie towar płacili fałszywymi banknotami euro. Policjanci ustalają, w jaki sposób mężczyźni weszli w posiadanie podejrzanych banknotów.

Oficer dyżurny policji w Kostrzynie otrzymał informację o tym, że w jednym z kostrzyńskich punktów handlowych dwaj mężczyźni usiłowali zapłacić za towar fałszywymi banknotami. Kolejno jeden po drugim wchodzili do sklepu i za niewielkie zakupy płacili banknotem o nominale 50 euro.

Takie zachowanie oraz same banknoty wzbudziły podejrzenie sprzedawcy. Powiadomieni o sytuacji policjanci już po chwili byli na miejscu i zatrzymali dwóch mężczyzn. Okazali się nimi 18- i 19-letni mieszkańcy Kostrzyna.

Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli kolejny banknot, również o nominale 50 euro. Wzbudzające podejrzenie pieniądze zostały zabezpieczone i przesłane do ekspertyzy.

Obaj zatrzymani mężczyźni doprowadzeni dziś zostaną do Prokuratury Rejonowej w Słubicach, gdzie będą przesłuchani. Policjanci ustalają teraz, w jaki sposób mężczyźni weszli w posiadanie podejrzanych banknotów.

Kodeks karny za przestępstwo, jakim jest wprowadzanie w obieg podrobionych pieniędzy lub innych środków płatniczych, przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574