Wtorek, 19 marca 2024
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5867
Wtorek, 19 marca 2024
2011-04-29

Królowa Szwecji z wizytą w Fundacji Dzieci Niczyje

Królowa Szwecji Sylwia Sommerlath, razem z Pierwszą Damą Anna Komorowską, odwiedzi Fundację Dzieci Niczyje. W czasie wizyty 5 maja tego roku, Królowa i Pierwsza Dama zapoznają się z projektami prowadzonymi przez organizację, w szczególności – z programem dla rodziców najmłodszych dzieci - „Dobry Rodzic – Dobry Start”.

Para Królewska Szwecji składa oficjalną wizytę w Polsce w dniach 4-6 maja, na zaproszenie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W czwartek, 5 maja Królowa Sylwia wraz z Pierwszą Damą Anną Komorowską zawitają do jednej z placówek pomocowych Fundacji Dzieci Niczyje.

Tam zapoznają się zarówno z działaniem programu „Dobry Rodzic – Dobry Start” (wspófinansowanym przez World Childhood Foundation, której fundatorką jest Królowa Sylwia), jak i z funkcjonowaniem całej organizacji. – Jesteśmy zaszczyceni, że Królowa docenia nasze działania na rzecz ochrony dzieci przed przemocą. – mówi dr Monika Sajkowska, dyrektor Fundacji Dzieci Niczyje.

Podczas odwiedzin Fundacji Dzieci Niczyje - oprócz spotkania z przedstawicielami organizacji - Królowa Szwecji będzie miała okazję spotkać się z dziećmi i rodzicami – podopiecznymi FDN. W czasie wizyty będzie czas na rozmowę oraz na wymianę symbolicznych podarunków.

Prowadzony przez Fundację Dzieci Niczyje program „Dobry Rodzic – Dobry Start” skierowany jest do rodziców dzieci do 3 roku życia. Od 2007 roku specjaliści Fundacji wspierają rodziców małych dzieci w ich umiejętnościach wychowawczych. W ramach działań programu rodzice mogą korzystać zarówno z pomocy bezpośredniej (konsultacje indywidualne i online), jak i z bogatej oferty edukacyjnej (warsztaty, spotkania, ulotki, broszury nt. opieki nad małymi dziećmi i wychowywania ich).

Fundacja szkoli także profesjonalistów (pracowników służby zdrowia, pracowników socjalnych, opiekunów i wychowawców żłobków i przedszkoli, policjantów i kuratorów). W kolejnych dzielnicach Warszawy organizowane są Lokalne Systemy Profilaktyki Krzywdzenia Małych Dzieci, które mają na celu skuteczną ochronę małych dzieci przed przemocą. Wydawane są także publikacje mające na celu zwiększenie wśród profesjonalistów wiedzy nt. profilaktyki krzywdzenia małych dzieci.