Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-08-18 , ebos/kgp
Więcej patroli policyjnych na trasach, wzmożone kontrole drogowe, 561 wypadków, 829 osób rannych i 56 zabitych oraz 1840 zatrzymanych nietrzeźwych kierowców to bilans drogowy długiego sierpniowego weekendu w naszym kraju. Wielu tych najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń na drogach można było uniknąć – niestety, w wielu przypadkach brawura i brak rozsądku wzięły górę.

W trakcie tego długiego weekendu bezpieczeństwa podróżujących strzegło więcej patroli policjantów ruchu drogowego, którzy byli obecni przy drogach wyjazdowych z miast oraz na najczęściej używanych trasach. Funkcjonariusze kontrolowali prędkość i stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierujących. Z przewidywań policjantów wynikało, że największy ruch na drogach miał być w czwartkowy i niedzielny wieczór.

W ciągu tych czterech dni długiego sierpniowego weekendu na polskich drogach doszło do 561 wypadków drogowych, w których rannych zostało 529 osób, a 56 poniosło śmierć. Niestety i tym razem nie obyło się bez nietrzeźwych kierowców – policjanci od 14 do 17 sierpnia zatrzymali aż 1840 osób, które zdecydowały się prowadzić auto po tym jak wcześniej piły alkohol. Do tragicznego w skutkach wypadku, w którym winowajcą był alkohol i brawura doszło np. w Rogożnie – nietrzeźwy kierowca stracił panowanie nad kierownicą audi i uderzył w drzewo. Na miejscu zginęły trzy młode osoby, a dwie trafiły do szpitala.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572