Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-09-25 , ebos/kgp
Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Rzeszowie ustalili mężczyznę odpowiedzialnego za rozpowszechnianie poprzez Internet plików muzycznych z najnowszymi utworami znanej polskiej grupy rockowej, której płyta nie miała jeszcze premiery. Sprawcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszowa, a wniosek o ściganie złożył Związek Producentów Audio Video, stowarzyszenie, które zbiorowo zarządza prawami autorskimi.

Prowadzący postępowanie ustalili, że pliki z najnowszymi utworami polskiej grupy rockowej, której płyta nie miała jeszcze premiery, zamieszczał na serwerach hostingowych 18-letni mieszkaniec Rzeszowa. Młody człowiek na forach internetowych stawiał linki do tych plików i czerpał z tego korzyści finansowe.

Podczas przeszukania mieszkania 18-latka policjanci zabezpieczyli elektroniczne nośniki danych, przy pomocy których mężczyzna zamieszczał w Internecie pliki z utworami.

Funkcjonariusze ustalają inne osoby odpowiedzialne za nielegalne rozpowszechnianie utworów tej grupy.

Rozpowszechnianie utworów chronionych prawem autorskim i uczynienie z tego procederu źródła dochodu jest przestępstwem określonym w ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572