Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-09-25 , ebos/kgp
Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Rzeszowie ustalili mężczyznę odpowiedzialnego za rozpowszechnianie poprzez Internet plików muzycznych z najnowszymi utworami znanej polskiej grupy rockowej, której płyta nie miała jeszcze premiery. Sprawcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszowa, a wniosek o ściganie złożył Związek Producentów Audio Video, stowarzyszenie, które zbiorowo zarządza prawami autorskimi.

Prowadzący postępowanie ustalili, że pliki z najnowszymi utworami polskiej grupy rockowej, której płyta nie miała jeszcze premiery, zamieszczał na serwerach hostingowych 18-letni mieszkaniec Rzeszowa. Młody człowiek na forach internetowych stawiał linki do tych plików i czerpał z tego korzyści finansowe.

Podczas przeszukania mieszkania 18-latka policjanci zabezpieczyli elektroniczne nośniki danych, przy pomocy których mężczyzna zamieszczał w Internecie pliki z utworami.

Funkcjonariusze ustalają inne osoby odpowiedzialne za nielegalne rozpowszechnianie utworów tej grupy.

Rozpowszechnianie utworów chronionych prawem autorskim i uczynienie z tego procederu źródła dochodu jest przestępstwem określonym w ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Zawód: osadzony
Wychodząc na wolność po odsiedzeniu kolejnego wyroku często mówią, że idą na przerwę w karze. To (...)
Telefon komórkowy. Oglądamy czy przeszukujemy?
Zatrzymanie danych informatycznych oraz przeszukanie urządzenia zawierającego dane lub systemu informatycznego jako czynności procesowe do procedury (...)
1/570