Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-09-25 , ebos/kgp
Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Rzeszowie ustalili mężczyznę odpowiedzialnego za rozpowszechnianie poprzez Internet plików muzycznych z najnowszymi utworami znanej polskiej grupy rockowej, której płyta nie miała jeszcze premiery. Sprawcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszowa, a wniosek o ściganie złożył Związek Producentów Audio Video, stowarzyszenie, które zbiorowo zarządza prawami autorskimi.

Prowadzący postępowanie ustalili, że pliki z najnowszymi utworami polskiej grupy rockowej, której płyta nie miała jeszcze premiery, zamieszczał na serwerach hostingowych 18-letni mieszkaniec Rzeszowa. Młody człowiek na forach internetowych stawiał linki do tych plików i czerpał z tego korzyści finansowe.

Podczas przeszukania mieszkania 18-latka policjanci zabezpieczyli elektroniczne nośniki danych, przy pomocy których mężczyzna zamieszczał w Internecie pliki z utworami.

Funkcjonariusze ustalają inne osoby odpowiedzialne za nielegalne rozpowszechnianie utworów tej grupy.

Rozpowszechnianie utworów chronionych prawem autorskim i uczynienie z tego procederu źródła dochodu jest przestępstwem określonym w ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574