Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-11-07 , ebos.pl
Drogowy pirat, który w Siennicy Nadolnej (lubelskie) rozpędzonym bmw wjechał w grupę ludzi, już wcześniej był karany. Jak ustaliła policja, w 2000 roku w spowodowanym przez mężczyznę wypadku była ofiara śmiertelna. Wtedy został skazany na karę 2 lat więzienia. Teraz, za spowodowanie kolejnego wypadku pod wpływem alkoholu, grozi mu do 12 lat więzienia.

Informację świadków potwierdza także lubelska policja. - W czerwcu 2000 roku mężczyzna został zatrzymany przez policję. Wówczas jadąc na motorze spowodował wypadek w którym zginął jego pasażer - mówi podkomisarz Jacek Deptuś z zespołu prasowego policji w Lublinie.

Policja podkreśla, że mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów, do czego miał się przyznać. Teraz sprawdzają, czy podczas zdarzenia sprzed 9 lat był pod wpływem alkoholu.

Do wypadku doszło w piątek około 18 wieczorem w Siennicy Dolnej, w województwie lubelskim. Rozpędzone bmw wbiło się grupę osób wracającą z kościoła. Początkowo mówiło się, że rannych zostało 7 osób - pięcioro dzieci i dwoje dorosłych.

Jednak w sobotę do szpitala zgłosiły się kolejne 3 osoby, które tuż po wypadku w wyniku szoku nie zgłosiły urazów. Lekarze zdecydowali o hospitalizacji łącznie 8 osób.

Trójka dzieci w stanie ciężkim trafiła do szpitala dziecięcego w Lublinie. Obecnie ich stan lekarze określają jako ciężki, ale stabilny. Najbardziej poszkodowane dziecko znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej.

- Starsza 15-letnia dziewczynka ma złamane obie kości podudzia, trzeba było ją zoperować. Ma też liczne rany na twarzy. Natomiast druga dziewczynka, 10-letnia, ma z kolei ciężki uraz głowy z obrzękiem mózgu i wylewami - powiedział jerzy Osemlak z lubelskiego szpitala.

Dorośli i pozostałe dzieci trafiły do szpitala w Krasnymstawie, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Radosław K., sprawca wypadku, miał w chwili zatrzymania 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany po pościgu, próbował bowiem - już bez samochodu - uciec z miejsca zdarzenia.
Pijany zbiegł z miejsca wypadku. A był twarzą kampanii
Tomasz Stockinger brał udział w kampanii społecznej, promującej...

36-latek został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. - Na razie nie prowadzimy żadnych czynności. Po wytrzeźwieniu najprawdopodobniej usłyszy zarzuty. Może mu grozić nawet 12 lat więzienia - dodaje podkomisarz.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Postępowanie w sprawach nieletnich wciąż niezgodne ze standardami
Zasady przedłużania pobytu w schroniskach dla nieletnich wciąż nie zawierają podstawowych gwarancji, które są obecne w (...)
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki. To potoczne określenia na nadajnik PID, należący do system dozoru elektronicznego (SDE). (...)
1/574