Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-11-07 , ebos.pl
Drogowy pirat, który w Siennicy Nadolnej (lubelskie) rozpędzonym bmw wjechał w grupę ludzi, już wcześniej był karany. Jak ustaliła policja, w 2000 roku w spowodowanym przez mężczyznę wypadku była ofiara śmiertelna. Wtedy został skazany na karę 2 lat więzienia. Teraz, za spowodowanie kolejnego wypadku pod wpływem alkoholu, grozi mu do 12 lat więzienia.

Informację świadków potwierdza także lubelska policja. - W czerwcu 2000 roku mężczyzna został zatrzymany przez policję. Wówczas jadąc na motorze spowodował wypadek w którym zginął jego pasażer - mówi podkomisarz Jacek Deptuś z zespołu prasowego policji w Lublinie.

Policja podkreśla, że mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów, do czego miał się przyznać. Teraz sprawdzają, czy podczas zdarzenia sprzed 9 lat był pod wpływem alkoholu.

Do wypadku doszło w piątek około 18 wieczorem w Siennicy Dolnej, w województwie lubelskim. Rozpędzone bmw wbiło się grupę osób wracającą z kościoła. Początkowo mówiło się, że rannych zostało 7 osób - pięcioro dzieci i dwoje dorosłych.

Jednak w sobotę do szpitala zgłosiły się kolejne 3 osoby, które tuż po wypadku w wyniku szoku nie zgłosiły urazów. Lekarze zdecydowali o hospitalizacji łącznie 8 osób.

Trójka dzieci w stanie ciężkim trafiła do szpitala dziecięcego w Lublinie. Obecnie ich stan lekarze określają jako ciężki, ale stabilny. Najbardziej poszkodowane dziecko znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej.

- Starsza 15-letnia dziewczynka ma złamane obie kości podudzia, trzeba było ją zoperować. Ma też liczne rany na twarzy. Natomiast druga dziewczynka, 10-letnia, ma z kolei ciężki uraz głowy z obrzękiem mózgu i wylewami - powiedział jerzy Osemlak z lubelskiego szpitala.

Dorośli i pozostałe dzieci trafiły do szpitala w Krasnymstawie, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Radosław K., sprawca wypadku, miał w chwili zatrzymania 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany po pościgu, próbował bowiem - już bez samochodu - uciec z miejsca zdarzenia.
Pijany zbiegł z miejsca wypadku. A był twarzą kampanii
Tomasz Stockinger brał udział w kampanii społecznej, promującej...

36-latek został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. - Na razie nie prowadzimy żadnych czynności. Po wytrzeźwieniu najprawdopodobniej usłyszy zarzuty. Może mu grozić nawet 12 lat więzienia - dodaje podkomisarz.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych (art. 42 par. 1a kk)
Najświeższa, opublikowana 17 maja, nowelizacja kodeksu karnego wprowadza obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów jako środek karny stosowany (...)
Stop piratom drogowym – ustawa podpisana przez prezydenta
Prezydent RP Andrzej Duda podpisał 6 maja przygotowaną w Ministerstwie Sprawiedliwości ustawę, która zaostrza kary za (...)
1/575