Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-11-09 , ebos/kgp
16-letniego Marka K. po kilku miesiącach żmudnej pracy operacyjnej i dochodzeniowej zatrzymali kryminalni wspólnie z dochodzeniowcami komendy stołecznej Policji. Chłopak podejrzany jest o szczególnie brutalne zgwałcenia i rozbój na warszawskiej Woli.


Policjanci nie wykluczają, że na swoim koncie może mieć więcej podobnych przestępstw. Dlatego kobiety, które w ostatnich kilkunastu miesiącach mogły paść jego ofiarą proszone są o kontakt z Policją.


Nad ustaleniem i zatrzymaniem podejrzanego o szczególnie brutalne zgwałcenia oraz rozbój na terenie warszawskiej Woli kryminalni i dochodzeniowcy z komendy stołecznej Policji pracowali od kilku miesięcy.

16-letni Marek K. został ustalony w wyniku typowania na podstawie uzyskanych informacji oraz zabezpieczonych śladów kryminalistycznych. Na tej podstawie policjanci weszli do jego miejsca zamieszkania na Woli, gdzie został zatrzymany, jako podejrzewany o popełnienie szczególnie brutalnych przestępstw.

Zatrzymany to młody mężczyzna, wzrostu około 175 cm, szczupłej budowy ciała, wagi około 60 kg, ciemny blondyn, krótko ostrzyżony, noszący okulary. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów w trakcie popełniania przestępstw ubrany był w bluzę lub kurtkę posiadającą kaptur, aby zasłonić twarz. Atakował kobiety od tyłu, doprowadzał je w miejsca odosobnione, gwałcił, a następnie okradał z pieniędzy, telefonów komórkowych i innych wartościowych rzeczy. W trakcie popełniania przestępstw działał w sposób uniemożliwiający pokazanie ofiarom swojej twarzy.

Kobiety, które mogły w okresie kilkunastu ostatnich miesięcy stać się ofiarami, działającego w opisany sposób mężczyzny proszone są o kontakt z wydziałem dochodzeniowo-śledczym KSP, telefon 22-603-65-83.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574