Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-11-09 , ebos/kgp
16-letniego Marka K. po kilku miesiącach żmudnej pracy operacyjnej i dochodzeniowej zatrzymali kryminalni wspólnie z dochodzeniowcami komendy stołecznej Policji. Chłopak podejrzany jest o szczególnie brutalne zgwałcenia i rozbój na warszawskiej Woli.


Policjanci nie wykluczają, że na swoim koncie może mieć więcej podobnych przestępstw. Dlatego kobiety, które w ostatnich kilkunastu miesiącach mogły paść jego ofiarą proszone są o kontakt z Policją.


Nad ustaleniem i zatrzymaniem podejrzanego o szczególnie brutalne zgwałcenia oraz rozbój na terenie warszawskiej Woli kryminalni i dochodzeniowcy z komendy stołecznej Policji pracowali od kilku miesięcy.

16-letni Marek K. został ustalony w wyniku typowania na podstawie uzyskanych informacji oraz zabezpieczonych śladów kryminalistycznych. Na tej podstawie policjanci weszli do jego miejsca zamieszkania na Woli, gdzie został zatrzymany, jako podejrzewany o popełnienie szczególnie brutalnych przestępstw.

Zatrzymany to młody mężczyzna, wzrostu około 175 cm, szczupłej budowy ciała, wagi około 60 kg, ciemny blondyn, krótko ostrzyżony, noszący okulary. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów w trakcie popełniania przestępstw ubrany był w bluzę lub kurtkę posiadającą kaptur, aby zasłonić twarz. Atakował kobiety od tyłu, doprowadzał je w miejsca odosobnione, gwałcił, a następnie okradał z pieniędzy, telefonów komórkowych i innych wartościowych rzeczy. W trakcie popełniania przestępstw działał w sposób uniemożliwiający pokazanie ofiarom swojej twarzy.

Kobiety, które mogły w okresie kilkunastu ostatnich miesięcy stać się ofiarami, działającego w opisany sposób mężczyzny proszone są o kontakt z wydziałem dochodzeniowo-śledczym KSP, telefon 22-603-65-83.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572