Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-11-10 , ebos/kwp lublin
Puławscy policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Dęblina, który spowodował wypadek drogowy i zbiegł z miejsca zdarzenia porzucając auto. Ukrytego w krzakach uciekiniera 1,5 kilometra dalej wytropił „Berg” - policyjny pies służbowy.



Jak się okazało, 24-latek jest poszukiwany przez sąd w celu doprowadzenia do aresztu śledczego. Mało tego, pijany mieszkaniec Dęblina podróżował skradzionym przez siebie autem dodatkowo łamiąc aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.


Wczoraj w południe dyżurny puławskiej Policji otrzymał zgłoszenie od świadka o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Kolonia Góra Puławska. Według zgłaszającego kierujący oplem omegą na łuku drogi wpadł w poślizg i dachował. Mężczyzna następnie wydostał się przez boczną szybę i uciekł do lasu.
Kilka minut później na miejscu wypadku pojawili się policjanci. Będący na miejscu policyjny pies służbowy – „ Berg” podjął trop. Owczarek niemiecki doprowadził w końcu do sprawcy, który ukrył się w krzakach. Mężczyzna znajdował się 1,5 kilometra od porzuconego pojazdu.
Sprawcą wypadku okazał się 24 letni mieszkaniec Dęblina. W trakcie prowadzonych czynności z zatrzymanym, dyżurny puławskiej jednostki odebrał zgłoszenie od mieszkańca Puław o kradzieży jego samochodu marki Opel Omega. Samochód został skradziony tego dnia z parkingu.

Nietrzeźwy 24-latek z zawartością promila alkoholu w organizmie trafił do policyjnego aresztu. Podczas sprawdzania mężczyzny w policyjnej bazie danych okazało sie, że zatrzymany posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów oraz jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Rykach celem doprowadzenia do najbliższego Aresztu Śledczego.

Za kradzież opla, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, łamanie zakazu sądowego zgodnie z kodeksem karnym 24 latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574