Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-11-10 , ebos/kwp lublin
Puławscy policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Dęblina, który spowodował wypadek drogowy i zbiegł z miejsca zdarzenia porzucając auto. Ukrytego w krzakach uciekiniera 1,5 kilometra dalej wytropił „Berg” - policyjny pies służbowy.Jak się okazało, 24-latek jest poszukiwany przez sąd w celu doprowadzenia do aresztu śledczego. Mało tego, pijany mieszkaniec Dęblina podróżował skradzionym przez siebie autem dodatkowo łamiąc aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.


Wczoraj w południe dyżurny puławskiej Policji otrzymał zgłoszenie od świadka o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Kolonia Góra Puławska. Według zgłaszającego kierujący oplem omegą na łuku drogi wpadł w poślizg i dachował. Mężczyzna następnie wydostał się przez boczną szybę i uciekł do lasu.
Kilka minut później na miejscu wypadku pojawili się policjanci. Będący na miejscu policyjny pies służbowy – „ Berg” podjął trop. Owczarek niemiecki doprowadził w końcu do sprawcy, który ukrył się w krzakach. Mężczyzna znajdował się 1,5 kilometra od porzuconego pojazdu.
Sprawcą wypadku okazał się 24 letni mieszkaniec Dęblina. W trakcie prowadzonych czynności z zatrzymanym, dyżurny puławskiej jednostki odebrał zgłoszenie od mieszkańca Puław o kradzieży jego samochodu marki Opel Omega. Samochód został skradziony tego dnia z parkingu.

Nietrzeźwy 24-latek z zawartością promila alkoholu w organizmie trafił do policyjnego aresztu. Podczas sprawdzania mężczyzny w policyjnej bazie danych okazało sie, że zatrzymany posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów oraz jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Rykach celem doprowadzenia do najbliższego Aresztu Śledczego.

Za kradzież opla, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, łamanie zakazu sądowego zgodnie z kodeksem karnym 24 latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572