Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-11-23 , ebos/kgp
Ekipy kryminalistyczne szukają linii papilarnych, śladów biologicznych i narzędzi zbrodni, natomiast ślady zachowań są najczęściej ignorowane i zamazywane, a przecież rola psychologa w pracy policyjnej jest bardzo istotna.


Jego udział w czynnościach na miejscu zdarzenia pozwala określić cechy sprawcy i wskazać grono osób, w którym należy go szukać. W Szkole Policji w Pile odbyło się szkolenie „Gromadzenie śladów psychologicznych z miejsca zabójstwa” skierowane właśnie do policyjnych psychologów.

Mając świadomość znaczenia pracy psychologa policyjnego, Wydział Psychologów Policyjnych Komendy Głównej Policji wspólnie ze Szkołą Policji w Pile, zorganizował dla psychologów z Komendy Stołecznej i komend wojewódzkich Policji pięciodniowe szkolenie pn. Gromadzenie śladów psychologicznych z miejsca zabójstwa.

Program szkolenia był bardzo bogaty. W ramach zajęć poruszono tak istotne kwestie, jak udział psychologa w programie ochrony osób zagrożonych, współpraca z Osobowymi Źródłami Informacji, opracowywanie profilu psychologicznego sprawcy zabójstwa.

Kluczowym punktem szkolenia, który został zrealizowany w formie ćwiczeń, było zabezpieczanie śladów psychologicznych na miejscu zabójstwa. Założenia do tych zajęć zostały opracowane przez wykładowców szkoły: kom. Wojciecha Misia i kom. Leszka Bielińskiego, na podstawie materiałów z autentycznego zdarzenia.

W szkoleniu w charakterze prelegentów udział wzięli przedstawiciele Wydziału Psychologów Policyjnych KGP, Biura Kryminalnego KGP, Biura Wywiadu Kryminalnego KGP.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Postępowanie w sprawach nieletnich wciąż niezgodne ze standardami
Zasady przedłużania pobytu w schroniskach dla nieletnich wciąż nie zawierają podstawowych gwarancji, które są obecne w (...)
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki. To potoczne określenia na nadajnik PID, należący do system dozoru elektronicznego (SDE). (...)
1/574