Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-11-23 , ebos/kgp
Ekipy kryminalistyczne szukają linii papilarnych, śladów biologicznych i narzędzi zbrodni, natomiast ślady zachowań są najczęściej ignorowane i zamazywane, a przecież rola psychologa w pracy policyjnej jest bardzo istotna.


Jego udział w czynnościach na miejscu zdarzenia pozwala określić cechy sprawcy i wskazać grono osób, w którym należy go szukać. W Szkole Policji w Pile odbyło się szkolenie „Gromadzenie śladów psychologicznych z miejsca zabójstwa” skierowane właśnie do policyjnych psychologów.

Mając świadomość znaczenia pracy psychologa policyjnego, Wydział Psychologów Policyjnych Komendy Głównej Policji wspólnie ze Szkołą Policji w Pile, zorganizował dla psychologów z Komendy Stołecznej i komend wojewódzkich Policji pięciodniowe szkolenie pn. Gromadzenie śladów psychologicznych z miejsca zabójstwa.

Program szkolenia był bardzo bogaty. W ramach zajęć poruszono tak istotne kwestie, jak udział psychologa w programie ochrony osób zagrożonych, współpraca z Osobowymi Źródłami Informacji, opracowywanie profilu psychologicznego sprawcy zabójstwa.

Kluczowym punktem szkolenia, który został zrealizowany w formie ćwiczeń, było zabezpieczanie śladów psychologicznych na miejscu zabójstwa. Założenia do tych zajęć zostały opracowane przez wykładowców szkoły: kom. Wojciecha Misia i kom. Leszka Bielińskiego, na podstawie materiałów z autentycznego zdarzenia.

W szkoleniu w charakterze prelegentów udział wzięli przedstawiciele Wydziału Psychologów Policyjnych KGP, Biura Kryminalnego KGP, Biura Wywiadu Kryminalnego KGP.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych (art. 42 par. 1a kk)
Najświeższa, opublikowana 17 maja, nowelizacja kodeksu karnego wprowadza obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów jako środek karny stosowany (...)
Stop piratom drogowym – ustawa podpisana przez prezydenta
Prezydent RP Andrzej Duda podpisał 6 maja przygotowaną w Ministerstwie Sprawiedliwości ustawę, która zaostrza kary za (...)
1/575