Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-11-27 , ebos/cba
Chciał zdobyć zawodowe uprawnienia do sterowania samolotem. Najwyraźniej nie zależało mu na wiedzy i umiejętności, lecz tylko na licencji, czyli swoistej przepustce do podbijania podniebnych przestworzy. Jego loty przerwali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego.


Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwóch mężczyzn za korupcję przy zaliczeniu egzaminu na licencję pilota. Pierwszy z nich to 36-letni mieszkaniec Nowego Targu. Zatrzymany został w swoim mieszkaniu. Podejrzewamy, że w zamian za korzyść majątkową zdał teoretyczny egzamin na zawodową licencję lotniczą. Drugi z zatrzymanych mężczyzn to 45-letni mieszkaniec stolicy. Podejrzewamy, że był pośrednikiem w załatwianiu egzaminów na podniebne ,,prawo jazdy”. Dzisiaj zostaną przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
Łącznie do tej sprawy funkcjonariusze CBA zatrzymali już 17 osób.

Ważne dla osób, które w podobny sposób zdobyły uprawnienia: zgodnie z art. 229 § 6 kodeksu karnego nie podlega karze sprawca przestępstwa przekupstwa , jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572