Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-12-02 , ebos/kgp
Powielił bony na kserokopiarce, zrobił za nie zakupy. Na tym nie poprzestał. Ponowił próbę. Tym razem jego przestępcze działanie zostało ujawnione. Policjanci zatrzymali 22-letniego Przemysława S., który usłyszał już zarzuty oszustwa i podrabiania dokumentów. Został objęty policyjnym dozorem.

Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zostali powiadomieni przez pracowników ochrony supermarketu o ujęciu oszusta. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce. Tam ustalili cały przebieg zdarzenia.

Okazało się, że 22-letni Przemysław S. zrobił zakupy, za które zapłacił bonami towarowymi, każdy o wartości 50 złotych. Po chwili powrócił do sklepu i uzupełnił zakupy. Tym razem również posłużył się bonami. Kasjerka nie przyjęła ich, ponieważ zauważyła, że nie są oryginalne. Były wykonane metodą kserograficzną. Kobieta wezwała ochronę. Klient kłócił się i nie chciał zapłacić za towar, który miał w kloszyku. W pewnym momencie zaczął uciekać z zakupami. Szybko wpadł w ręce pracowników ochrony. Wówczas wyszło też na jaw, że bony, którymi posłużył się wcześniej również nie były oryginalne.

Policjanci zabezpieczyli bony, a także towar z koszyka 22-latka i zatrzymali mężczyznę.

Przemysław S. usłyszał już zarzuty - oszustwa i podrobienia dokumentów. Prokurator zastosował policyjny dozór wobec podejrzanego.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572