Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-12-03 , ebos/kgp
W ręce dolnośląskich policjantów wpadł mężczyzna podejrzany o przejmowanie internetowych kont bankowych, oszustwa na jednym z portali aukcyjnych oraz usiłowania i wyłudzenia kredytów gotówkowych i ratalnych. To już trzecia osoba zatrzymana w tej sprawie. Jak ustalili funkcjonariusze sprawcy mogli oszukać w ten sposób kilkadziesiąt osób na kwotę nie mniejszą niż 100 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali kolejnego mężczyznę podejrzewanego o włamywanie się na prywatne, internetowe konta bankowe, oszustwa na portalu aukcyjnym oraz usiłowania i wyłudzenia kredytów. Zatrzymany 35- letni mieszkaniec Wrocławia jest trzecią osobą podejrzaną w tej sprawie.
Jak ustalili policjanci sprawcy pozyskiwali dane osobowe i dokumenty, na podstawie których włamywali się na internetowe konta bankowe, w różny sposób. Posługując się pozyskanymi danymi czy dokumentami zakładali również swoje rachunki. Mając już kontrole nad prywatnymi kontami przelewali z nich pieniądze. Ponadto wykorzystując dokumenty i dane innych osób, wyłudzali również kredyty. Szacuje się, że sprawcy mogli oszukać w ten sposób kilkadziesiąt osób, na kwotę nie mniejszą niż 100 tysięcy złotych.

Za tego rodzaju przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572