Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-12-04 , ebos/kgp
Uprowadzili młodego człowieka z miejsca zamieszkania i wywieźli za miasto. Obiecywali uwolnienie po otrzymaniu pieniędzy. Ośmiu mężczyzn z grupy praskiej na czele z organizatorem porwania zatrzymali policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP.

Sześciu już zostało aresztowanych, dwaj kolejni – 22-letni Arkadiusz W. "Buła" i 27-letni Krystian G. w dniu zatrzymania trafili przed oblicze sądu, sekcja aresztowa. Grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się 25 marca br. Wtedy to do komendy na Pradze Północ zgłosiła się konkubina jednego z mieszkańców dzielnicy. Poinformowała o fakcie uprowadzenie jej przyjaciela. Z jej relacji wynikało, że mężczyzna wieczorem wyszedł do samochodu i nie wrócił.

Natychmiast sprawą zajęli się policjanci z Pragi Północ, jednocześnie informację przekazali funkcjonariuszom z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP. Szybko ustalili, że pod miejsce zamieszkania mężczyzny podjechał samochód, do którego został on wciągnięty i wywieziony. Po dwóch dniach wrócił do miejsca zamieszkania, a postępowanie dotyczące uprowadzenia zostało umorzone.

Policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw mimo umorzenia postępowania nadal pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem osób odpowiedzialnych za ten czyn. Kilkumiesięczna praca operacyjna zaowocowała zebraniem materiału dowodowego pozwalającego na podjęcie we wrześniu postępowania przez Prokuraturę Okręgową Warszawa Praga.

Najpierw w ręce funkcjonariuszy wpadło 6 członków tzw. grupy praskiej odpowiedzialnych na uprowadzenie mieszkańca dzielnicy, a wśród nich organizatora całego procederu 32-letniego Artura Ł. ps. Adzia. Jego wspólnicy 29-letni Borys S., 27-letni Sebastian K. ps. Opalony, 28-letni Jakub D., 27-letni Tomasz K. ps. Tomeczek i 27-letni Wiktor B. trafili do komendy stołecznej Policji. Wszyscy doprowadzeni do prokuratury usłyszeli zarzut uprowadzenia i zostali tymczasowo aresztowani.

W środę 2 grudnia policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za to uprowadzenie. 22-letni Arkadiusz W. ps. Buła i 27-letni Krystian G. w dniu zatrzymania w prokuraturze usłyszeli zarzuty, a sąd decydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

Mężczyźni znani są policjantom. Na swoim koncie mają wymuszenia rozbójnicze, napady z bronią i rozprowadzanie znacznych ilości narkotyków. Za przestępstwo, które popełnili może im grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci pracują nad zebraniem materiału dowodowego pozwalającego na przedstawienie im zarzutów za inne popełnione przestępstwa.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574