Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-12-04 , ebos/kgp
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie zatrzymali właściciela firmy spedycyjnej, który żądał okupu za zwrot sprzętu RTV, skradzionego ukraińskiemu przedsiębiorcy. Policjanci przygotowali zasadzkę i zatrzymali mężczyznę na gorącym uczynku przestępstwa. Decyzja sądu 40-latek trafił do aresztu.

Obywatel Ukrainy, który prowadzi w Polsce interesy, zawiadomił Policję o utracie sprzętu radiowo-telewizyjnego. Mężczyzna stracił blisko 1,5 miliona złotych. Na początku listopada sprowadził z Niemiec ciężarówkę pełną sprzętu RTV - były tam telewizory, wieże, odtwarzacze MP3, zestawy kina domowego. Tir przyjechał do Leżajska. Tu, w składzie celnym, dokonano odprawy. Towar został przeładowany na ukraińską ciężarówkę. Samochód miał zawieźć sprzęt na Ukrainę. Do dziś nie przekroczył granicy.

Postępowanie w tej sprawie wszczęła Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Kilka dni po stracie sprzętu, z pokrzywdzonym skontaktował się właściciel firmy spedycyjnej w województwie lubelskim. Mężczyzna zaoferował "pomoc” w odzyskaniu skradzionych urządzeń żądając okupu w kwocie 240 tysięcy dolarów. Pokrzywdzony przystał na tę "propozycję”. Obaj mężczyźni uzgodnili, że spotkają się na stacji paliw w Biłgoraju, gdzie po otrzymaniu dolarów, spedytor odda towar.

Podczas spotkania do akcji wkroczyli policjanci. Zatrzymali 40-letniego spedytora. Mężczyzna usłyszał zarzut żądania korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy. Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Decyzją sądu, na wniosek Policji i Prokuratury Rejonowej w Leżajsku, 40-latek został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z wydziałów: kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego KWP w Rzeszowie poszukują zaginionych urządzeń i wyjaśniają sprawę.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574