Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-12-07 , ebos/kgp
7 policjantów i 2 pracowników Policji z województwa kujawsko-pomorskiego wcieliło się w rolę wokalistów i nagrało świąteczną pastorałkę, by promować akcję "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Liczą, że w ten sposób przyczynią się do tego, aby każde dziecko spędziło te święta w ciepłej atmosferze.

Funkcjonariusze i pracownicy kujawsko-pomorskiej Policji postanowili włączyć się do tegorocznej akcji Caritas - "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom" poprzez zaśpiewanie pastorałki. Świąteczny utwór w całości skomponował policjant, sierż. szt. Jacek Iskra, a nagranie dzięki współpracy z Radiem Pik, odbyło się w profesjonalnym studio. W nietypową rolę wokalistów wcieliło się siedmiu funkcjonariuszy oraz dwóch pracowników Policji, którzy na co dzień nie mają nic wspólnego z muzyką. Amatorzy przełamali opory, aby promować coroczną akcję Caritasu. Z tej okazji nagrano również teledysk.

Co roku spotykamy się z podobnymi świątecznymi przedsięwzięciami, jednak należy podkreślić, że prawdopodobnie po raz pierwszy inicjatywę nagrania pastorałki zrealizowała Policja. W nagraniu utworu pomógł zaprzyjaźniony Chór "Zespół Pieśni Dawnej" Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, pod dyrekcją prof. Jana Lacha.

Policjanci mają nadzieję, iż teledysk emitowany przez media przyczyni się do wsparcia niesionego dzieciom, które tego potrzebują, aby i one podczas tych świąt mogły zaznać ciepła domowego ogniska.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych (art. 42 par. 1a kk)
Najświeższa, opublikowana 17 maja, nowelizacja kodeksu karnego wprowadza obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów jako środek karny stosowany (...)
Stop piratom drogowym – ustawa podpisana przez prezydenta
Prezydent RP Andrzej Duda podpisał 6 maja przygotowaną w Ministerstwie Sprawiedliwości ustawę, która zaostrza kary za (...)
1/575