Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-12-15 , ebos/kgp
Wspólne działania policjantów z Brzozowa, Jasła oraz Rzeszowa doprowadziły do zatrzymania przestępców, którzy metodą „na wnuczka” oszukali 70-letnią kobietę. Odzyskano 20 tys. zł, które zwrócono poszkodowanej. Do tej sprawy zatrzymano dwie osoby – kobietę i mężczyznę, którym grozi kara do 8 lat więzienia.

9 grudnia br. do 70-letniej mieszkanki Brzozowa zadzwonił mężczyzna, który podał się za jej bratanka. Płacząc powiedział, że spowodował wypadek i za powstałe szkody musi zapłacić 25 tys. zł. Poprosił „ciocię” o pożyczenie pieniędzy. W trakcie rozmowy zgodził się, aby kwota ta była niższa. Po wszystkich uzgodnieniach mężczyzna oświadczył, że jest ranny i po pieniądze zgłosi się jego koleżanka. Dopiero po przekazaniu 20 tys. zł mieszkanka Brzozowa zaczęła zastanawiać się nad zajściem. Zweryfikowała fakty i zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa.

Wspólne działania funkcjonariuszy z Brzozowa, Jasła i Rzeszowa dały efekt i już następnego dnia zatrzymano oszustów - 30-letniego mężczyznę i 23 -letnią kobietę. Obydwoje są narodowości romskiej. Kobieta została rozpoznana przez poszkodowaną. Zatrzymani przyznali się do oszustwa. Odzyskano również pieniądze, które powróciły do właścicielki.

Po wykonaniu czynności mężczyzna został zwolniony, a kobietę poszukiwaną kilkoma listami gończymi, przewieziono do aresztu śledczego. Za popełnione oszustwo grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Zawód: osadzony
Wychodząc na wolność po odsiedzeniu kolejnego wyroku często mówią, że idą na przerwę w karze. To (...)
Telefon komórkowy. Oglądamy czy przeszukujemy?
Zatrzymanie danych informatycznych oraz przeszukanie urządzenia zawierającego dane lub systemu informatycznego jako czynności procesowe do procedury (...)
1/570