Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-12-18 , ebos/kgp
Zamaskowani, bronią sterroryzowali sprzedawcę i zabrali pieniądze z utargu. W zaledwie 8 minut po przestępstwie, po pościgu, trzej sprawcy napadu na stację paliw w Ostrowi Mazowieckiej zostali zatrzymani przez policjantów z Posterunki Policji w Starym Lubotyniu.

Po 2:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej został powiadomiony przez sprzedawcę stacji paliw w Ostrowi Mazowieckiej o napadzie rabunkowym. Według jego relacji dwóch zamaskowanych mężczyzn strasząc go bronią obezwładniło i zamknęło w pomieszczeniu gospodarczym, a następnie z kasy zabrali pieniądze z utargu.

Dyżurny zarządził pościg i blokady, w które zaangażowali się pełniący tej nocy służbę policjanci. W pobliżu miejscowości Sulęcin Włościański dwuosobowa załoga z Posterunku Policji w Starym Lubotyniu zauważyła samochód jadący boczną drogą. Po jego zatrzymaniu okazało się, że podróżujący BMW trzej mężczyźni odpowiadają rysopisom napastników. Funkcjonariusze w samochodzie znaleźli ubranie i kominiarki, a u jednego z mężczyzn pistolet gazowy.

Sprawcami napadu okazali się dwaj mieszkańcy gminy Andrzejewo i mieszkaniec Ostrowi Mazowieckiej w wieku od 23-25 lat. Wszyscy z kryminalną przeszłością. Podczas przeszukania u jednego z mężczyzn znaleziono ukryte w bieliźnie pieniądze.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572