Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-12-21 , ebos/kgp
Dzięki współpracy funkcjonariuszy z Małopolski i z województwa kujawsko-pomorskiego, oraz zaangażowaniu policjantów CBŚ i pionu kryminalnego, historyczny napis skradziony kilka dni temu znad obozowej bramy, wróci na swoje miejsce. Policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, w wieku od 20 do 39 lat, podejrzewanych o tę kradzież.

Nad tą sprawą, priorytetową dla polskiej Policji, od chwili zgłoszenia funkcjonariusze pracowali właściwie nieprzerwanie 24 godziny na dobę. Specjalnie powołana w tym celu grupa małopolskich policjantów ściśle współpracowała z policjantami z województwa kujawsko – pomorskiego. Koordynacją działań zajmował się pion kryminalny, a analizą napływających informacji Centralne Biuro Śledcze. Sprawdzano każdy, nawet najmniejszy ślad. Bardzo dobra praca operacyjna przyniosła rezultaty. Wczoraj wieczorem na północy Polski policjanci zatrzymali pięć osób podejrzewanych o tę kradzież. Odnaleziono również historyczny napis, który niestety został pocięty na trzy części.

Trwają dalsze czynności z zatrzymanymi.

Oryginał napisu "Arbeit macht frei" wróci na swoje miejsce po scaleniu i przeprowadzeniu niezbędnych prac konserwatorskich.

"Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu pragnie wyrazić wielkie uznanie i składa podziękowanie polskiej policji, która w ciągu kilkudziesięciu godzin odnalazła ten najważniejszy symbol XX wieku" - powiedział PAP Bartosz Bartyzel z biura prasowego Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574