Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-12-21 , ebos/kgp
Dzięki współpracy funkcjonariuszy z Małopolski i z województwa kujawsko-pomorskiego, oraz zaangażowaniu policjantów CBŚ i pionu kryminalnego, historyczny napis skradziony kilka dni temu znad obozowej bramy, wróci na swoje miejsce. Policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, w wieku od 20 do 39 lat, podejrzewanych o tę kradzież.

Nad tą sprawą, priorytetową dla polskiej Policji, od chwili zgłoszenia funkcjonariusze pracowali właściwie nieprzerwanie 24 godziny na dobę. Specjalnie powołana w tym celu grupa małopolskich policjantów ściśle współpracowała z policjantami z województwa kujawsko – pomorskiego. Koordynacją działań zajmował się pion kryminalny, a analizą napływających informacji Centralne Biuro Śledcze. Sprawdzano każdy, nawet najmniejszy ślad. Bardzo dobra praca operacyjna przyniosła rezultaty. Wczoraj wieczorem na północy Polski policjanci zatrzymali pięć osób podejrzewanych o tę kradzież. Odnaleziono również historyczny napis, który niestety został pocięty na trzy części.

Trwają dalsze czynności z zatrzymanymi.

Oryginał napisu "Arbeit macht frei" wróci na swoje miejsce po scaleniu i przeprowadzeniu niezbędnych prac konserwatorskich.

"Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu pragnie wyrazić wielkie uznanie i składa podziękowanie polskiej policji, która w ciągu kilkudziesięciu godzin odnalazła ten najważniejszy symbol XX wieku" - powiedział PAP Bartosz Bartyzel z biura prasowego Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572