Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-12-28 , ebos/kgp
W ciągu tegorocznego świątecznego weekendu na polskich drogach doszło do 251 wypadków, w których śmierć poniosło 36 osób, a 338 zostało rannych.Bardzo niepokojący jest fakt, że wśród osób które zginęły 16 to piesi. W ciągu tych kilku dni policjanci zatrzymali 951 nietrzeźwych kierujących.

Już w czwartek (24.12) w całej Polsce ruszyła akcja pod kryptonimem „Bezpieczny weekend”. Wtedy właśnie przypadał czas największego natężenia ruchu szczególnie przy trasach wylotowych z większych miast. Tysiące policjantów ruchu drogowego czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących. Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości i prędkość z jaką poruszali się kierowcy, stan techniczny pojazdów i to czy wszyscy w samochodach mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach. Jak podkreślali policjanci Biura Ruchu Drogowego KGP święta Bożego Narodzenia to okres, w którym po polskich drogach poruszają się całe rodziny – i to właśnie często całe rodziny są uczestnikami wypadków. Dlatego tak ważne jest podejmowanie działań prewencyjnych, aby zminimalizować ilość zdarzeń drogowych i wyeliminować pijanych kierowców. Akcja „Bezpieczny weekend” potrwała do niedzieli (27.12) i jak zauważyli policjanci w tym czasie zdarzyło się mniej wypadków, było mniej osób zabitych i rannych. Za to zatrzymano więcej niż rok temu kierowców na podwójnym gazie.

W ciągu tego przedłużonego weekendu doszło w sumie do 251 wypadków, w których śmierć poniosło 36 osób, a 338 zostało rannych. Z statystyk policjantów ruchu drogowego wynika, że do najczęstszymi przyczynami wypadków była nadmierna prędkość, wyprzedzanie na trzeciego i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. To co również jest bardzo niepokojące to fakt, że z 36 osób, które zginęły w wypadkach 16 to piesi. Być może, gdyby te osoby miały na sobie elementy odblaskowe, tych tragicznych w skutkach zdarzeń można by uniknąć. Niestety nie obyło się także bez pijaków za kierownicą. W sumie funkcjonariusze zatrzymali 951 nietrzeźwych kierujących. Należy pamiętać, że nawet niewielka dawka alkoholu we krwi obniża koncentracje i refleks. Nie ma wytłumaczenia dla osób, które z promilami wsiadają za kierownicę.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki. To potoczne określenia na nadajnik PID, należący do system dozoru elektronicznego (SDE). (...)
Wysłanie apelacji przez InPost
Stare i dobre pytanie: czy wysłanie apelacji via InPost jest skuteczne — czyli czy sąd musi (...)
1/573