Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-12-28 , ebos/kgp
W ciągu tegorocznego świątecznego weekendu na polskich drogach doszło do 251 wypadków, w których śmierć poniosło 36 osób, a 338 zostało rannych.Bardzo niepokojący jest fakt, że wśród osób które zginęły 16 to piesi. W ciągu tych kilku dni policjanci zatrzymali 951 nietrzeźwych kierujących.

Już w czwartek (24.12) w całej Polsce ruszyła akcja pod kryptonimem „Bezpieczny weekend”. Wtedy właśnie przypadał czas największego natężenia ruchu szczególnie przy trasach wylotowych z większych miast. Tysiące policjantów ruchu drogowego czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących. Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości i prędkość z jaką poruszali się kierowcy, stan techniczny pojazdów i to czy wszyscy w samochodach mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach. Jak podkreślali policjanci Biura Ruchu Drogowego KGP święta Bożego Narodzenia to okres, w którym po polskich drogach poruszają się całe rodziny – i to właśnie często całe rodziny są uczestnikami wypadków. Dlatego tak ważne jest podejmowanie działań prewencyjnych, aby zminimalizować ilość zdarzeń drogowych i wyeliminować pijanych kierowców. Akcja „Bezpieczny weekend” potrwała do niedzieli (27.12) i jak zauważyli policjanci w tym czasie zdarzyło się mniej wypadków, było mniej osób zabitych i rannych. Za to zatrzymano więcej niż rok temu kierowców na podwójnym gazie.

W ciągu tego przedłużonego weekendu doszło w sumie do 251 wypadków, w których śmierć poniosło 36 osób, a 338 zostało rannych. Z statystyk policjantów ruchu drogowego wynika, że do najczęstszymi przyczynami wypadków była nadmierna prędkość, wyprzedzanie na trzeciego i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. To co również jest bardzo niepokojące to fakt, że z 36 osób, które zginęły w wypadkach 16 to piesi. Być może, gdyby te osoby miały na sobie elementy odblaskowe, tych tragicznych w skutkach zdarzeń można by uniknąć. Niestety nie obyło się także bez pijaków za kierownicą. W sumie funkcjonariusze zatrzymali 951 nietrzeźwych kierujących. Należy pamiętać, że nawet niewielka dawka alkoholu we krwi obniża koncentracje i refleks. Nie ma wytłumaczenia dla osób, które z promilami wsiadają za kierownicę.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Zawód: osadzony
Wychodząc na wolność po odsiedzeniu kolejnego wyroku często mówią, że idą na przerwę w karze. To (...)
Telefon komórkowy. Oglądamy czy przeszukujemy?
Zatrzymanie danych informatycznych oraz przeszukanie urządzenia zawierającego dane lub systemu informatycznego jako czynności procesowe do procedury (...)
1/570