Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-01-06 , ebos/nauka w polsce
Pijąc alkohol w domowym zaciszu, większość ludzi nalewa sobie więcej, niż nalano by im w pubie - informuje serwis "BBC News/Hea
Badania w ramach brytyjskiej rządowej kampanii "Know Your Limits" przeprowadzone na 600 osobach z Londynu, Liverpoolu i North Shields wykazały, że nalewały one sobie średnio 38 mililitrów, podczas gdy typowy drink to 25 mililitrów. Szczególnie szczodrą rękę miała grupa badanych pomiędzy 31. a 50. rokiem życia - nalewali średnio 57 mililitrów wódki, ginu czy whiskey. W ekstremalnych przypadkach udawało się osiągnąć i 182 mililitry. Oczywiście więcej nalewali mężczyźni - przeciętnie 43 mililitry, gdy kobietom wystarczały 32. Im większy był kieliszek, tym więcej starano się do niego nalać. Autorzy badań zwracają także uwagę, że wina i piwo zawierają coraz więcej alkoholu w jednostce objętości (czyli mają więcej procentów).

Badani uważali, że wypijają średnio 7,5 jednostki alkoholu tygodniowo, tymczasem w ich przypadku było to 17 jednostek. Według oficjalnych brytyjskich wytycznych mężczyzna nie powinien spożywać dziennie więcej niż 3-4 jednostki alkoholu (1 jednostka to około 8 gramów czystego alkoholu), natomiast w przypadku kobiet nie należy przekraczać 2-3 jednostek. W roku 1987 ustalono, że nie należy przekraczać 21 jednostek na tydzień w przypadku mężczyzn, a 14 jednostek - u kobiet. Łatwo nieświadomie podwoić tę dawkę.
Autorzy badań zalecają korzystanie z odpowiednich miarek, często dołączanych przez wytwórców shakerów do ich wyrobów sprzedawanych w okresie świątecznym na Wyspach Brytyjskich. Brytyjska minister zdrowia Gillian Merron zaapelowała do rodaków, by z okazji Nowego Roku baczniej zwracali uwagę, ile sobie nalewają.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572