Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-01-13 , ebos/kgp
Policjanci z Poznania zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież obrazu Claude'a Moneta. Mężczyzna został zatrzymany we wtorek w Małopolsce. Odzyskano również obraz "Plaża w Pourville", który skradziono z Muzeum Narodowego w Poznaniu we wrześniu 2000 roku.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali w Olkuszu (woj. małopolskie) 41-letniego Roberta Z. podejrzewanego o kradzież obrazu "Plaża z Pourville" autorstwa Claude'a Moneta. Odnaleźli również sam obraz.

Po południu 19 września 2000 roku pracownicy Muzeum Narodowego w Poznaniu spostrzegli, że w sali impresjonistów ktoś wyciął z ramy oryginalne płótno przedstawiające nadmorski pejzaż pędzla Moneta i wstawił w to miejsce falsyfikat.

Policjanci wyjaśniając sprawę przyjęli kilka wersji śledczych. Jedna z nich mówiła o tajemniczym artyście malarzu, który dwa dni przed kradzieżą robił szkice w muzeum. Pracownikom muzeum podał dane personalne, które jak się okazało były fałszywe. Policjanci, sprawdzając ten trop stwierdzili, że taka osoba nie istnieje. Został stworzony portret pamięciowy tego mężczyzny, który był wówczas ubrany w charakterystyczny jasny wełniany golf.

Przełomem w tej sprawie były badania kryminalistyczne zabezpieczonych w miejscu kradzieży śladów. Dopiero teraz, po dziewięciu latach poszukiwań, natrafiono na trop osoby podejrzanej o kradzież i odnaleziono ukryty obraz.

Czynności w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu bezustannie wykonują policjanci z wydziału śledczego i kryminalnego KWP w Poznaniu.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574