Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-01-19 , ebos/ms
Rewolucyjne reformy w strukturach Służby Więziennej, więziennej służbie zdrowia oraz w systemie kontroli i ochrony osadzonych występujących jako ważni uczestnicy w trwających postępowaniach karnych, chce wdrożyć Ministerstwo Sprawiedliwości


- Reformy, którą planujemy wdrożyć nie można nazwać drobnymi zmianami. To bowiem swoista rewolucja nie tylko w strukturze służby więziennej, ale i w więziennej służbie zdrowia, systemie kontroli, a także zmiany dotyczące ochrony osadzonych, którzy – powiedział na wczorajszej konferencji Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

- Planując zmiany na tak wielu polach działamy systemowo. Naszym celem nie jest rozwiązanie doraźnego problemu, chcemy ulepszać złożony system, jakim jest polskie więziennictwo, którego struktura organizacyjna została ukształtowana ponad 50 lat temu i nie odpowiada wyzwaniom przed jakim stoi więziennictwo XXI wieku.

A wyzwań tych jest wiele – to nie tylko dążenie do zminimalizowania problemu jakim jest przeludnienie, to także konieczność ciągłego doskonalenia zawodowego funkcjonariuszy, a także potrzeba bardziej skutecznej pracy z osadzonymi – dodał.

W trakcie spotkania Minister Krzysztof Kwiatkowski zapowiedział także powstanie Rady Polityki Penitencjarnej, która działać będzie przy Ministrze Sprawiedliwości. Jej głównym zadaniem będzie inicjowanie nowych kierunków oddziaływań penitencjarnych adekwatnych do wyzwań stojących przed polskim więziennictwem.
W skład Rady wchodzić będą m.in. przedstawiciele środowisk naukowych oraz organizacji pozarządowych, których celem jest szeroko rozumiana współpraca w wykonywaniu kary pozbawienia wolności.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych (art. 42 par. 1a kk)
Najświeższa, opublikowana 17 maja, nowelizacja kodeksu karnego wprowadza obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów jako środek karny stosowany (...)
Stop piratom drogowym – ustawa podpisana przez prezydenta
Prezydent RP Andrzej Duda podpisał 6 maja przygotowaną w Ministerstwie Sprawiedliwości ustawę, która zaostrza kary za (...)
1/575