Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-01-21 , ebos/kgp
Kętrzyńscy policjanci zabezpieczyli broń gazową, którą do jednej ze szkół podstawowych w Kętrzynie przyniósł 11-letni chłopiec, by pochwalić się nią przed kolegami. Jak się okazało, broń należała do ojca chłopca, który od dwóch lat nielegalnie przechowywał ją w mieszkaniu. Teraz 48-latek stanie przed sądem.


Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 12.00. Oficer dyżurny kętrzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie od dyrekcji jednej ze szkół podstawowych na terenie miasta, że uczeń szkoły przyniósł na zajęcia lekcyjne prawdopodobnie broń. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. W rozmowie z dyrekcją szkoły funkcjonariusze ustalili, że podczas przerwy lekcyjnej nauczycielka pełniąca dyżur na korytarzu szkoły zwróciła uwagę na zachowanie dziecka. Chłopiec demonstrował swoim kolegom nietypowy przedmiot. Nauczycielka mocno się zaniepokoiła, gdy zobaczyła co 11-latek trzymał w dłoni. Była to broń. Natychmiast zabrała mu niebezpieczny przedmiot i zaniosła go do dyrekcji. Ta natychmiast powiadomiła o wszystkim Policję.

Funkcjonariusze ustalili, że była to broń gazowa produkcji niemieckiej. Na pytania policjantów skąd chłopiec miał broń, nastolatek stwierdził, że wziął ją z domu bez wiedzy ojca, aby pochwalić się kolegom.

Do szkoły natychmiast został wezwany ojciec ucznia, który oświadczył, że broń należy do niego i przechowywał ją od ponad 2 lat w mieszkaniu w szafce pod ubraniami. Mężczyzna przyznał się policjantom, że nie posiada na nią pozwolenia.

Teraz 48-latek odpowie przed sądem za nielegalne posiadanie broni. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574