Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-01-22 , ebos/kgp
Policjanci z warszawskiej Ochoty zwalczający przestępczość wśród nieletnich zatrzymali dwóch 16-latków, którzy zajmowali się podrabianiem świadectw szkolnych. Wszystko wskazuje na to, że nastolatkowie spreparowane świadectwa sprzedawali uczniom, którzy bali się odpowiedzialności za osiągnięte wyniki w nauce przed rodzicami.

Policjanci z referatu ds. nieletnich z Ochoty uzyskali informację, że dwóch uczniów najprawdopodobniej zajmuje się podrabianiem świadectw szkolnych. Funkcjonariusze przystąpili do działania. Ustalili osoby, które mogły mieć związek z tym przestępstwem. Okazali się nimi dwaj 16-letni uczniowie jednego z liceów na terenie Ochoty. W ich mieszkaniach zabezpieczono sprzęt elektroniczny, którym się posługiwali, a także świadectwa szkolne in blanco z pieczęciami szkoły. Zabezpieczone komputery trafią do ekspertyzy w celu ustalenia ich pełnej zawartości.

Wszystko wskazuje na to, że młodzi ludzie preparowali świadectwa szkolne dla uczniów, którzy bali się odpowiedzialności przed rodzicami za niskie wyniki osiągnięte w nauce. Na zabezpieczonym przez policjantów świadectwie widnieją oceny znacznie zawyżone względem tych, które widniały na oryginalnym dokumencie.

Wkrótce sprawa nieletnich zostanie przekazana do sądu rodzinnego, który zdecyduje o ich dalszym losie.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Zawód: osadzony
Wychodząc na wolność po odsiedzeniu kolejnego wyroku często mówią, że idą na przerwę w karze. To (...)
Telefon komórkowy. Oglądamy czy przeszukujemy?
Zatrzymanie danych informatycznych oraz przeszukanie urządzenia zawierającego dane lub systemu informatycznego jako czynności procesowe do procedury (...)
1/570