Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-01-28 , ebos/kgp
Są najlepsi w kraju, w 2009 roku mieli na swoim koncie 45 zatrzymanych groźnych przestępców, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości w kraju i poza jego granicami. Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, bo o nich mowa, rozpoczęli rok kolejnym mocnym uderzeniem.


Od początku stycznia zatrzymali 4 poszukiwanych listami gończymi z Poznania, Kalisza i Piły.

Pierwszy z poszukiwanych został zatrzymany na terenie Poznania 7 stycznia br. Mateusz J. lat 23 ukrywał się od 2009 roku . Sąd w Poznaniu wydał za nim dwa listy gończe w związku z wykonaniem wyroku 2 lat i 6 miesięcy za napad i kradzieże z włamaniem. Został zatrzymany w Poznaniu, kiedy wychodził z domu od swojej konkubiny. Był całkowicie zaskoczony nagłym pojawieniem się w tym miejscu policjantów.

12 stycznia w ręce funkcjonariuszy poznańskiej "celówki" wpadł Kamil O. z Kalisza. 23-latek poszukiwany był przez Sąd Okręgowy w Kaliszu do odbycia kary 3 lat i 6 miesięcy za napad z niebezpiecznym narzędziem. Ukrywał się od grudnia ubiegłego roku. Został zatrzymany w Kaliszu w jednym z bloków, kiedy wychodził z windy. Był całkowicie zaskoczony, nie stawiał żadnego oporu.

Trzeci z poszukiwanych przestępców został zatrzymany 13 stycznia br. w Poznaniu. 36-letniego Artura K. policjanci zatrzymali, kiedy ten w jednej z restauracji jadł obiad. Ukrywał się od grudnia ubiegłego roku . Ma do odsiedzenia wyrok prawie 4 lat więzienia za wymuszenia rozbójnicze. Długo nie cieszył się wolnością, pod koniec 2009 roku wyszedł z więzienia po odbyciu kary 5 lat więzienia. Artur K. ukrywał się na terenie Poznania w wynajętych mieszkaniach. Bardzo często zmieniał adresy.

Ostatni z poszukiwanych przestępców został zatrzymany 19 stycznia w Pile. Nie spodziewał się, że w wynajętym przez niego mieszkaniu pojawią się policjanci. Nie stawiał żadnego oporu. Był poszukiwany od 2004 roku do odbycia kary 1 roku i 5 miesięcy więzienia za kradzieże i włamania. Policjantom przyznał się, że liczył na to, że uda mu się dotrwać na wolności do przedawnienia jego sprawy.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574