Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-02-03 , ebos/kgp
W czasie kilku ostatnich dni z powodu opadów śniegu, zawiei i zamieci przejazd niektórymi drogami w województwie lubuskim był bardzo utrudniony, a nawet niemożliwy. W jednej z zasp śnieżnych utknął samochód, w którym znajdowała się matka z dwójką małych dzieci, w innym miejscu w śniegu zakopał się samochód z mężczyzną i kilkumiesięcznym dzieckiem. W obu przypadkach pomoc policjantów okazał się nieoceniona.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji we Wschowie w ubiegły weekend otrzymał kilkadziesiąt telefonów o nieprzejezdnych odcinkach dróg na terenie powiatu. Służby odpowiedzialne za odśnieżanie nie nadążały z udrażnianiem zasypywanych dróg. W zaspach utknęło wiele samochodów zarówno ciężarowych jak i osobowych. Ze względu na taką sytuację Komendant Powiatowy Policji we Wschowie wezwał do jednostki większą liczbę funkcjonariuszy, którzy patrolowali drogi i pomagali uwięzionym w śniegu ludziom.

O godzinie 18.15 dyżurny otrzymał zgłoszenie, że przed miejscowością Osowa Sień w zaspie utknął samochód, w którym znajdowała się matka z dwójką małych dzieci. Niezwłocznie wysłał tam policjantów ruchu drogowego, którzy z powodu śniegu zatrzymali się prawie kilometr od potrzebujących pomocy. Policjanci pieszo udali się w kierunku uwięzionych ludzi i przynieśli dzieci do swojego radiowozu, a następnie wszystkich przewieźli do rodziny we Wschowie. Pomocy Policji i mieszkańców Siedlnicy potrzebował również mężczyzna, który samochodem zakopał się w śniegu, jadąc ze swoim kilkumiesięcznym dzieckiem.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę. Jeśli nie jest to konieczne, to nie wyruszajmy samochodem w długą podróż. Lepiej w takich przypadkach korzystać z komunikacji publicznej.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572