Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-02-05 , ebos/kgp
Narkotyki o łącznej wartości około 42 mln zł przechwycili w 2009 roku funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego. Dzięki ich działaniom na ulice, do szkół i dyskotek nie trafiło między innymi około 562 kg marihuany, 210 kg amfetaminy i 91 kg kokainy.

Zwalczaniem przestępczości narkotykowej w Centralnym Biurze Śledczym zajmują się specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze z wieloletnim stażem. Ich praca skupia się na rozpracowywaniu grup przestępczych zajmujących się handlem na dużą skalę, czy produkcją środków odurzających. Realizacje funkcjonariuszy CBŚ to zawsze poważny cios w narkotykowy biznes. W 2009 roku policjanci Centralnego Biura Śledczego przechwycili narkotyki o wartości ponad 42 milionów złotych. Dzięki działaniom funkcjonariuszy CBŚ na polskie ulice, do szkół i dyskotek nie trafiło około:

> 210 kilogramów amfetaminy,
> 5,5 kilograma haszyszu,
> 6,5 kilograma heroiny,
> 91 kilogramów kokainy,
> 562 kilogramy marihuany,
> 144 tysiące tabletek ekstazy.

Działania Centralnego Biura Śledczego to także zlikwidowanie 8 laboratoriów amfetaminy i 33 upraw konopi indyjskich.

Specjalnie szkoleni funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zwalczający przestępczość narkotykową mają coraz lepsze rozeznanie w środowisku przestępczym, dysponują coraz lepszymi technikami do zwalczania tego typu przestępczości i ogromnym doświadczeniem. Praktycznie nie ma dnia, kiedy nie zatrzymują osób powiązanych z „narkobiznesem”.


W tym roku mija 10 lat od powstania Centralnego Biura Śledczego.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574