Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-02-11 , ebos/kgp
11 ton osocza krwi ludzkiej wartości 1 mln euro odzyskali i zabezpieczyli policjanci Centralnego Biura Śledczego. Transport materiału biologicznego skradziony został w Niemczech w drodze z USA do Austrii.


Z informacji, jakie posiadali policjanci CBŚ wynikało, że skradziony transport może przejeżdżać przez teren Polski. Transport został namierzony w Świecku. Natychmiast znaleźli się tam policjanci CBŚ wspierani przez policjantów z Sekcji AT KWP w Gorzowie Wlkp. W ich ręce miała wpaść osoba, która skradziony towar miała odebrać i przewieźć przez wschodnią granicę. Wykorzystując kanały wymiany informacji Biura Międzynarodowej Współpracy Policji, ustalono nadawcę i odbiorcę towaru.

Ze względu na to, że upływający czas mógł spowodować zniszczenie surowicy, a ewentualny „odbiorca” się nie pojawiał, policjanci podjęli decyzję o ujawnieniu się i niedopuszczeniu do zniszczenia drogocennego ładunku. W ostatniej chwili do chłodni utrzymującej materiał biologiczny w dobrym stanie dolano paliwa. Cały ładunek musiał przez cały czas przebywać w temperaturze – 34 st. C.

W wyniku prowadzonych czynności ustalono, że ładunek został skradziony w Lipsku w Niemczech, podczas postoju na jednym z parkingów. Towar był w drodze z USA do Austrii, do firmy należącej do światowego lidera w dziedzinie technologii związanych z krwią i układem krążenia.

Policjanci CBŚ kontynuują czynności zmierzające do wykrycia sprawców i pomysłodawców tej kradzieży.

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Wydziału V Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574