Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-02-18 , ebos
Od 22 lutego rozpoczyna się w Polsce Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Do 28 lutego we wszystkich sądach i prokuraturach udzielane będą bezpłatne porady prawne osobom pokrzywdzonym i ofiarom przestępstw.
W dniach 22-28 lutego 2010 roku już po raz kolejny obchodzony będzie w Polsce Tydzień Ofiar Przestępstw. Obchody te mają być okazją do monitorowania sytuacji ofiar przestępstw w naszym kraju, wyznaczaniu kierunków niezbędnych dla poprawy ich położenia oraz ciągłego przypominania decydentom oraz osobom stykającym się bezpośrednio w działalności zawodowej z ofiarami przestępstw o tym, że są one dotkliwie pokrzywdzone i wymagają pomocy.

W związku z obchodami we wszystkich rozpoczyna się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw, który trwać będzie w dniach 22-28 lutego 2010 roku.
W tym czasie udzielane będą informacje i porady prawne osobom pokrzywdzonym i ofiarom przestępstw o przysługujących im uprawnieniach, przez przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości (sędziów, asystentów sędziów, kuratorów, prokuratorów).

Przez ten tydzień osoby pokrzywdzone mogą zgłaszać się po takie informacje w każdym sądzie i prokuraturach, w czasie wyznaczonych specjalnych dyżurów.

Na tablicach ogłoszeń w siedzibach poszczególnych sądów i prokuratur oraz na stronach internetowych tych instytucji, jak też w innych publicznie dostępnych miejscach, zamieszczone zostały, informacje o pełnionych w Tygodniu Pomocy Ofiarom Przestępstw dyżurach.

Wszystkie porady udzielane będą bezpłatnie!

Uwaga!!! - w ramach akcji nie będą udzielane porady prawne dotyczące spraw toczących się w sądzie, ani też z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego, administracyjnego czy prawa pracy.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574