Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-02-18 , ebos
Od 22 lutego rozpoczyna się w Polsce Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Do 28 lutego we wszystkich sądach i prokuraturach udzielane będą bezpłatne porady prawne osobom pokrzywdzonym i ofiarom przestępstw.
W dniach 22-28 lutego 2010 roku już po raz kolejny obchodzony będzie w Polsce Tydzień Ofiar Przestępstw. Obchody te mają być okazją do monitorowania sytuacji ofiar przestępstw w naszym kraju, wyznaczaniu kierunków niezbędnych dla poprawy ich położenia oraz ciągłego przypominania decydentom oraz osobom stykającym się bezpośrednio w działalności zawodowej z ofiarami przestępstw o tym, że są one dotkliwie pokrzywdzone i wymagają pomocy.

W związku z obchodami we wszystkich rozpoczyna się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw, który trwać będzie w dniach 22-28 lutego 2010 roku.
W tym czasie udzielane będą informacje i porady prawne osobom pokrzywdzonym i ofiarom przestępstw o przysługujących im uprawnieniach, przez przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości (sędziów, asystentów sędziów, kuratorów, prokuratorów).

Przez ten tydzień osoby pokrzywdzone mogą zgłaszać się po takie informacje w każdym sądzie i prokuraturach, w czasie wyznaczonych specjalnych dyżurów.

Na tablicach ogłoszeń w siedzibach poszczególnych sądów i prokuratur oraz na stronach internetowych tych instytucji, jak też w innych publicznie dostępnych miejscach, zamieszczone zostały, informacje o pełnionych w Tygodniu Pomocy Ofiarom Przestępstw dyżurach.

Wszystkie porady udzielane będą bezpłatnie!

Uwaga!!! - w ramach akcji nie będą udzielane porady prawne dotyczące spraw toczących się w sądzie, ani też z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego, administracyjnego czy prawa pracy.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572