Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-02-23 , ebos/kgp
Zachodniopomorscy policjanci zatrzymali dwóch niebezpiecznych przestępców, figurujących na liście „Top Poszukiwanych” Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, poszukiwanych Europejskim Nakazem Aresztowania .
Jednego z nich, który był poszukiwany od 2005 roku, zatrzymano przy współpracy z Interpolem. Drugiego poszukiwano od 2007 roku m. in. za udział w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Obaj mężczyźni figurowali na liście „Top Poszukiwanych” Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Zespół Poszukiwań Celowych szczecińskiej KWP dzięki współpracy z Interpolem zakończył poszukiwania 34-letniego Marcina W. Mężczyzna ten poszukiwany był od 2005 roku za rozboje, wymuszenia rozbójnicze i przestępstwa narkotykowe. W środowisku przestępczym uchodził za człowieka agresywnego i bezwzględnego. W 2008 r. sprawa została przejęta przez szczecińską KWP i zaraz potem za Marcinem W. wydano Europejski Nakaz Aresztowania. Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że mężczyzna prawdopodobnie ukrywa się w Londynie. W wyniku współpracy międzynarodowej, brytyjska policja na podstawie informacji uzyskanej od policjantów z zespołu poszukiwań zatrzymała przestępcę pod koniec stycznia br. Kilka dni później został on przekazany Prokuraturze Okręgowej w Szczecinie.

W miniony piątek zatrzymany został kolejny niebezpieczny przestępca. 51-letni Andrzej Ł. pseudonim „Łydel” były członek grupy przestępczej „Goryla”. Poszukiwany był od września 2007 r. Ciążą na nim zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Grupa zajmowała się wymuszeniami rozbójniczymi i ściąganiem haraczy. Większość jej członków została już skazana i przebywa w więzieniach. Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych ustali, że mężczyzna ukrywał się na terenie Niemiec. Operacyjnie ustalono, że sporadycznie przebywał w Stragardze Szczecińskim i okolicach. Dzięki temu stargardzcy policjanci zatrzymali Andrzeja Ł. Mężczyzna został przekazany do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574