Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-03-09 , ebos
- Badania wykazały w sposób nie budzący wątpliwości, że ekshumowane zwłoki to Krzysztof Olewnik powiedział - Zbigniew Niemczyk zastępca szefa Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku podczas konferencji prasowej związanej z badaniami genetycznymi przeprowadzonymi w sprawie uprowadzenia i zabójstwa Krzysztofa Olewnika.


Konferencja odbyła się w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Wcześniej najbliższa rodzina zmordowanego Krzysztofa Olewnika, zapoznała się z wynikami badań w siedzibie prokuratury Sopocie. Oprócz siostry Krzysztofa, Danuty Olewnik-Cieplińskiej oraz ojcieca zamordowanego, Włodzimierza Olewnika był także pełnomocnik rodziny, Ireneusz Wilk.

- Nie mamy tutaj żadnych wątpliwości, że włos pochodził od Krzysztofa Olewnika - dodał prokurator Niemczyk.

Ekshumowane w styczniu z grobu na płockim cmentarzu ciało Krzysztofa Olewnika było badane w zakładzie medycyny sądowej Akademii Medycznej w Gdańsku.

- Były to niezwykle drobiazgowe badania genetyczne - powiedział minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. - Przeprowadzenie badań było bardzo trudne ze względu na stan zwłok i upływ czasu. Badane były nie tylko kości, ale też inny materiał genetyczny - mówił minister. - Były one przeprowadzane wielokrotnie, żeby mieć absolutną pewność co do wyniku - mówił Kwiatkowski. Te badania dają pewność 1:187 bilionów.

- Dla dobra rodziny potraktujmy ten wynik badań jako ostateczny - dodał.

- Niektóre ze śledztw urastają do rangi symbolu, przez ich pryzmat społeczeństwo ocenia pracę wymiaru sprawiedliwości. Takim symbolem ostatnich lat stała się sprawa uprowadzenia i śmierci Krzysztofa Olewnika. Jest to sprawa wyjątkowa ze względu na rodzinę, która walczy o poznanie prawdy. Wyjątkowa też ze względu na szereg błędów, na których więcej pozwolić sobie nie możemy - mówił minister.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki. To potoczne określenia na nadajnik PID, należący do system dozoru elektronicznego (SDE). (...)
Wysłanie apelacji przez InPost
Stare i dobre pytanie: czy wysłanie apelacji via InPost jest skuteczne — czyli czy sąd musi (...)
1/573