Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-03-09 , ebos
- Badania wykazały w sposób nie budzący wątpliwości, że ekshumowane zwłoki to Krzysztof Olewnik powiedział - Zbigniew Niemczyk zastępca szefa Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku podczas konferencji prasowej związanej z badaniami genetycznymi przeprowadzonymi w sprawie uprowadzenia i zabójstwa Krzysztofa Olewnika.


Konferencja odbyła się w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Wcześniej najbliższa rodzina zmordowanego Krzysztofa Olewnika, zapoznała się z wynikami badań w siedzibie prokuratury Sopocie. Oprócz siostry Krzysztofa, Danuty Olewnik-Cieplińskiej oraz ojcieca zamordowanego, Włodzimierza Olewnika był także pełnomocnik rodziny, Ireneusz Wilk.

- Nie mamy tutaj żadnych wątpliwości, że włos pochodził od Krzysztofa Olewnika - dodał prokurator Niemczyk.

Ekshumowane w styczniu z grobu na płockim cmentarzu ciało Krzysztofa Olewnika było badane w zakładzie medycyny sądowej Akademii Medycznej w Gdańsku.

- Były to niezwykle drobiazgowe badania genetyczne - powiedział minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. - Przeprowadzenie badań było bardzo trudne ze względu na stan zwłok i upływ czasu. Badane były nie tylko kości, ale też inny materiał genetyczny - mówił minister. - Były one przeprowadzane wielokrotnie, żeby mieć absolutną pewność co do wyniku - mówił Kwiatkowski. Te badania dają pewność 1:187 bilionów.

- Dla dobra rodziny potraktujmy ten wynik badań jako ostateczny - dodał.

- Niektóre ze śledztw urastają do rangi symbolu, przez ich pryzmat społeczeństwo ocenia pracę wymiaru sprawiedliwości. Takim symbolem ostatnich lat stała się sprawa uprowadzenia i śmierci Krzysztofa Olewnika. Jest to sprawa wyjątkowa ze względu na rodzinę, która walczy o poznanie prawdy. Wyjątkowa też ze względu na szereg błędów, na których więcej pozwolić sobie nie możemy - mówił minister.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572