Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-03-10 , ebos/kgp
Zachodniopomorscy policjanci w czasie przeszukania mieszania w Szczecinie zabezpieczyli siekierkę wykonaną z krzemienia, która pochodzi sprzed ponad 4000 lat. Zabezpieczony zabytek poddano oględzinom w Muzeum Narodowym w Szczecinie, gdzie stwierdzono, że jest to oryginalna siekierka neolityczna.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie uzyskali informację, że jeden z mieszkańców Szczecina może posiadać zabytek archeologiczny - siekierkę wykonaną z krzemienia, która może liczyć kilka tysięcy lat. Policjanci ustali dokładny adres tej osoby a następnie udali się tam.

Podczas przeszukania zabezpieczone ostrze. Przy przeszukaniu obecny był przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, który potwierdził, że znaleziony przedmiot to bezcenny zabytek. Zaraz po zabezpieczeniu został on poddany oględzinom w Muzeum Narodowym w Szczecinie, gdzie stwierdzono, że jest to bezsprzecznie oryginalna siekierka neolityczna licząca od 4000 do 5000 lat, pochodząca prawdopodobnie z terenów Pomorza Zachodniego.

Policjanci ustalili, że siekierka została wykopana w miejscowości Stobno koło Szczecina. Zgodnie z przepisami archeologiczny przedmiot wydobyty z ziemi stanowi własność Skarbu Państwa i za przetrzymywanie go grozi kara nawet do 5 lat więzienia. Mężczyzna, który wydobył przedmiot kilka lat temu zmarł a decyzję o docelowym miejscu przekazania neolitycznej siekierki ma podjąć Wojewódzki Konserwator Zabytków w Szczecinie.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki. To potoczne określenia na nadajnik PID, należący do system dozoru elektronicznego (SDE). (...)
Wysłanie apelacji przez InPost
Stare i dobre pytanie: czy wysłanie apelacji via InPost jest skuteczne — czyli czy sąd musi (...)
1/573