Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-03-17 , ebos/kgp
Komendant Rejonowy Policji Warszawa VII, gościł u siebie w ostatnich dniach wyjątkowego człowieka. Pan Jerzy z Wawra stał się bohaterem w momencie, kiedy bez zawahania i zastanowienia, nie bacząc na zagrożenia, stanął na drodze uciekającego włamywacza.W ramach ogromnego uznania i podziękowania dla odwagi i prawdziwie obywatelskiej postawy Komendant Rejonowy wręczył Panu Jerzemu pamiątkowy ryngraf.Przypomnijmy całą historię. Na początku marca, w niedzielne popołudnie 78-letni mężczyzna zmierzał do swojego syna, by pomóc mu w drobnej naprawie. Kiedy przechodził obok kościoła, zauważył młodego człowieka jeżdżącego rowerem pomiędzy zaparkowanymi samochodami. Mężczyzna bacznie przyglądał się, co jest wewnątrz poszczególnych aut. Starszy pan postanowił przyjrzeć się bliżej, co zamierza młody człowiek. Po chwili obserwowany mężczyzna odstawił rower, podszedł do jednego z samochodów, wybił szybę, wyrwał radio i zaczął uciekać.

78-latek bez zastanowienia stanął mu na drodze i stanowczym tonem zapytał, „coś ty zrobił?!”. Ten wpadł w popłoch, chciał uciekać, mężczyzna nie pozwolił mu na to. Doszło do szarpaniny, włamywacz wszelkimi sposobami starał się zatrzymać zdobyty przed chwilą łup i jednocześnie uciec. Z całą siłą uderzył staruszka w rękę, ten jednak nie poddał się i dzięki temu odzyskał radio, próbował nawet jeszcze gonić sprawcę.

Starszy pan poczekał na kierowcę okradzionego samochodu, powiadomił też o wszystkim Policję. W komisariacie przy ulicy Mrówczej dokładnie opisał wygląd sprawcy. Dzięki temu funkcjonariusze już następnego dnia zatrzymali 24-letniego Łukasza K. Starszy mężczyzna bez trudu rozpoznał sprawcę. Podejrzany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. 78-latek ze złamana ręka trafił do szpitala.

Dziś z dumą na ręce pana Jerzego Komendant Rejonowy Policji Warszawa VII mł. insp. Dariusz Pergoł w imieniu Komendanta Stołecznego Policji insp. Adama Mularza, złożył wyrazy podziękowania, uznania i szacunku, oraz przekazał pamiątkowy ryngraf.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572