Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-03-26 ,
Sprawa głośnego ataku na konta Twittera należące między innymi do amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy i gwiazdy popu Britney Spears jest bliska wyjaśnienia.

Francuska policja aresztowała w środę bezrobotnego 25-latka, któremu postawiono zarzuty. Mężczyzna posługujący się pseudonimem Hacker Croll miał w zeszłym roku uzyskać nielegalny dostęp do wielu kont usługi mikroblogowej Twitter – między innymi Obamy i Spears. Według wstępnych ustaleń maniak komputerowy szukał tylko nowych wyzwań. "Jego celem nie były pieniądze" – powiedziała wieczorem rzeczniczka francuskiej policji.

Po przesłuchaniu 25-latek został zwolniony. Latem stanie przed sądem. Na trop mieszkańca Owernii francuscy śledczy wpadli dzięki informacjom przekazanym przez FBI. Zresztą amerykańscy funkcjonariusze uczestniczyli w aresztowaniu i przesłuchaniu podejrzanego.

Serwis mikroblogowy Twitter wielokrotnie padał ofiarą ataków z powodu niedostatecznej ochrony. W maju ubiegłego roku jeden z hakerów wykorzystał lukę w zabezpieczeniach do wykradzenia wewnętrznej dokumentacji. Z kolei w sierpniu cyberprzestępcy sparaliżowali wszystkie serwery spółki. Pod koniec 2009 roku proirańscy napastnicy zaatakowali witrynę usługi komunikacyjnej.

Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572