Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-03-26 ,
Sprawa głośnego ataku na konta Twittera należące między innymi do amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy i gwiazdy popu Britney Spears jest bliska wyjaśnienia.

Francuska policja aresztowała w środę bezrobotnego 25-latka, któremu postawiono zarzuty. Mężczyzna posługujący się pseudonimem Hacker Croll miał w zeszłym roku uzyskać nielegalny dostęp do wielu kont usługi mikroblogowej Twitter – między innymi Obamy i Spears. Według wstępnych ustaleń maniak komputerowy szukał tylko nowych wyzwań. "Jego celem nie były pieniądze" – powiedziała wieczorem rzeczniczka francuskiej policji.

Po przesłuchaniu 25-latek został zwolniony. Latem stanie przed sądem. Na trop mieszkańca Owernii francuscy śledczy wpadli dzięki informacjom przekazanym przez FBI. Zresztą amerykańscy funkcjonariusze uczestniczyli w aresztowaniu i przesłuchaniu podejrzanego.

Serwis mikroblogowy Twitter wielokrotnie padał ofiarą ataków z powodu niedostatecznej ochrony. W maju ubiegłego roku jeden z hakerów wykorzystał lukę w zabezpieczeniach do wykradzenia wewnętrznej dokumentacji. Z kolei w sierpniu cyberprzestępcy sparaliżowali wszystkie serwery spółki. Pod koniec 2009 roku proirańscy napastnicy zaatakowali witrynę usługi komunikacyjnej.

Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki. To potoczne określenia na nadajnik PID, należący do system dozoru elektronicznego (SDE). (...)
Wysłanie apelacji przez InPost
Stare i dobre pytanie: czy wysłanie apelacji via InPost jest skuteczne — czyli czy sąd musi (...)
1/573